Nadawanie, zmiana i likwidacja nazw miejscowości, ulic i adresów oraz ich ewidencjonowanie

05 marca 2020 10:00-15:00

• mgr inż. geodezji i kartografii, geodeta uprawniony, obecnie pełni funkcję geodety powiatowego w Starostwie Powiatowym.
  • Członek Zarządu Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego (związek celowy powołany do realizacji zadań z dziedziny geodezji i kartografii).
  • Posiada wieloletnią praktykę w dziedzinie geodezji i kartografii. Również w ramach własnej działalności gospodarczej. Czynny zawodowo od początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Od 2004r. związany zawodowo z administracją publiczną. W latach 2004 – 2010 kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w jednym z urzędów miejskich, wcześniej praktyka zdobyta w dużej firmie projektowej.
  • Doświadczony trener, przygotowuje i prowadzi szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego w tematyce gospodarowania nieruchomościami, geodezji i kartografii oraz tematów pokrewnych.
  • Ma na swoim koncie szereg przeprowadzonych podziałów i rozgraniczeń nieruchomości, opracowań do celów prawnych oraz innych prac geodezyjnych.
  • Audytor systemów jakości ISO  9001 i 14001. Posiada potwierdzone umiejętności w zakresie negocjacji metodami NLP (Neurolingwistyczne Programowanie).

ADRESACI SZKOLENIA:

• Pracownicy urzędów gmin zajmujący się nadawaniem numeracji i ewidencjonowaniem miejscowości, ulic i adresów.
  • Gospodarujący nieruchomościami Skarbu Państwa oraz samorządowymi, geodeci, projektanci, biegli sądowi, rzeczoznawcy majątkowi, architekci, urbaniści, deweloperzy na rynku nieruchomości, zarządcy nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami.
  • Inwestorzy na rynku nieruchomości, przedstawiciele służb, które wykorzystują numerację nieruchomości (adresy) w związku z wykonywaniem zadań służbowych oraz wszyscy inni zainteresowani tematyką.

CEL I KORZYŚCIE ZE SZKOLENIA:

Zapoznanie uczestników z procesami  dotyczącymi nadawania, likwidacji lub zmiany nazwy miejscowości, ulic, placów i innych obiektów użyteczności publicznej a także z  zasadami nadawania numeracji adresowej i ich ewidencjonowaniem  w miejscowościach.  Ponadto uczestnikom szkolenia zostanie przekazana wiedza na wynikająca  z ustawy Prawo geodezyjnego i kartograficznego z naciskiem na praktyczne jej wykorzystanie. Także przypomniane zostaną   obowiązki, które nałożyła na gminy ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

PROGRAM SZKOLENIA:

1.     Nadawanie, znoszenie lub zmiany nazwy miejscowości – zasady regulacji prawnych,

2.     Nadawanie lub zmiany nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy o drogach publicznych – omówienie regulacji prawnych,

3.     Nowe obowiązki nałożone na gminy w zakresie zmian nazw budowli, obiektów, dróg, ulic, mostów i placów wynikających z ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej – skutki realizacji ustawy

4.     Zadania gminy w zakresie ustalania numerów porządkowych oraz zakładania i prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów,

5.     Nadawanie numerów porządkowych,

6.     Adresy nieruchomości

7.     Zasady udostępniania danych EMUiA,

8.     Omówienie zakresu informacji gromadzonych w EMUiA,

9.     Organizacja, tryb tworzenia i aktualizacji danych w EMUiA,

10.  Wzory wniosków o ustalenie numeru porządkowego,

11.  Przykłady uchwał rad  gmin w sprawie przebiegu oraz nadania nazw ulicom i placom.

Hotel Gryf
Jana z Kolna 22/26, Gdańsk