Online: Kodeksowe umowy najmu i dzierżawy a koronawirus. Wpływ siły wyższej na wykonywanie umów.

21 kwietnia 2020 10:00-13:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

radca prawny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, były pracownik Gminy Białystok - Zarządu Mienia Komunalnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, stypendysta Uniwersytetu w Mariborze. Ukończył kursy Szkoły Prawa Niemieckiego organizowana przez Wydziałem Prawa Humboldt Universität zu Berlin oraz Summer School of American Law, organizowanego przez Michigan State University College of Law. Od 2012r. prowadzi obsługę prawną przedsiębiorców oraz samorządów w ramach kancelarii. Od 2013 r. prowadzi szkolenia i wykłady dla stowarzyszeń, fundacji, przedsiębiorców oraz jst.

1. Zawieranie, aneksowanie i wypowiadanie umów na odległość:
- czy e-mail zastępuje dokument pisemny?
- pełnomocnictwo, prokura, reprezentacja przedsiębiorców, niewłaściwa reprezentacja i jej skutki
2. Wpływ siły wyższej (koronawirus) na prawa i obowiązki umowne
3. Kodeksowa klauzula rebus sic stantibus
4. Podstawy prawne do zmiany umowy - obniżenia czynszu, nienaliczania kar umownych