Subwencja oświatowa - zasady podziału, szacowanie subwencji ostatecznej, wieloletnie planowanie dochodów subwencyjnych

04 listopad 2019 10:00-15:00

CELE SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest poznanie zasad związanych z podziałem części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego. Zrozumienie przyczyn otrzymywania subwencji o określonej wysokości. Uczestnik pozna sposoby szacowania subwencji ostatecznej na podstawie subwencji wstępnej oraz metody planowania wieloletniego dochodów subwencyjnych.

ADRESACI:
Szkolenie skierowane jest do samorządów.

1.    Aspekty prawne – ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego i rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostki samorządu terytorialnego.
2.    Zasady podziału subwencji ogólnej.
3.    Standard finansowy A i wagi/wskaźniki w algorytmie.
4.    Zależność wysokości subwencji od nauczycieli zatrudnionych przez samorząd.
5.    Metryczka subwencji oświatowej – informacje w niej zawarte i sposoby wykorzystania ich w działalności samorządu.
6.    Szacowanie subwencji ostatecznej na podstawie subwencji wstępnej.
7.    Planowanie wieloletnie dochodów subwencyjnych.
8.    Dyskusja, odpowiedzi na pytania Uczestników.

Central Tower
Al. Jerozolimskie 81, Warszawa