Zmiany w statutach szkół, zgodnie z przepisami prawa oświatowego

24 lutego 2020 10:00-15:00

Główne cele szkolenia:
1. Zgodnie z przepisami wprowadzającymi przepisy Prawo oświatowe oraz ustawą - Prawo oświatowe szkoły mają obowiązek znowelizowania statutów swoich szkół, przystosowując je do aktualnych przepisów prawa.
2. Szkolenie ma pomóc w redagowaniu statutów szkół oraz wprowadzić zmiany zgod-nie z zasadami określonymi rozporządzeniem w sprawie zasad technik prawodaw-czych.

Szczegółowe cele szkolenia:

* Uczestnicy szkolenia otrzymają objaśnienia na temat prawidłowej nowelizacji statutów.

Adresaci szkolenia:

Dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół.

Informacje o prowadzącym:

• specjalista organizacji i zarządzania oświatą,
• ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli,
• wieloletni dyrektor liceum ogólnokształcącego,
• nauczyciel,
• lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół,
• autor ponad 100 publikacji z zakresu nadzoru pedagogicznego i zarządzania szkołą.
• promotor reformy programowej oświaty MEN oraz ekspert MEN w projekcie „Wdro-żenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół ze szczególnym uwzględnieniem II i IV etapu edukacyjnego”.
• certyfikowany trener „MANAGEMENT im BILDUNGSSEKTOR” – „ TRAIN the TRA-INER”, Akredytowany Ekspert KFE & Akredytowany Trener Instytutu Konsultantów Europejskich.
• Kilkunastoletnie doświadczenia trenerskie jako wykładowcana kursach kwalifika-cyjnych dla kierowniczej kadry oświatowej w zakresie zarządzania oraz szkoleniach dla dyrektorów i nauczycieli.
• trener zdobywający rewelacyjne recenzje od uczestników szkoleń.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Statut – najważniejszy akt prawa wewnątrzszkolnego.
2. Nowe regulacje prawne dotyczące wprowadzenia zmian w statucie szkoły, m.in.:
• ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe,
• ustawa z dnia 14 września 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe,
• rozporządzenie MEN z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji szkół i przedszkoli.
3. Zakres spraw szkolnych regulowanych statutem obowiązkowych do wprowadzania.
4. Redagowanie statutu szkoły zgodnie z zasadami techniki prawodawczej – Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002 r. w sprawie „Zasad techniki prawodawczej” .
5. Wprowadzanie zmian w statucie.
7. Błędne zapisy zawarte w statutach.

Uwaga! Wszyscy uczestnicy po szkoleniu otrzymają materiały w wersji elektronicznej na wskazany adres w-mail.

Hotel Polonia
ul. Basztowa 25, Kraków