AKTUALIZACJE PKD DLA PRZEDSZKOLI 2021. WARSZTATY Szkolenie on-line

19 marca 2021 10:00-13:00

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:

• od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), specjalizuje się w zakresie tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, ODN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany. Odznaczona Medalem K.E.N.
  • Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 9400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów "Wspólnota", tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej, ekspert i panelista w wielu ogólnokrajowych konferencjach branżowych, forów i seminariów.

1. Wprowadzenie do przepisów prawa na rok 2021.
  2. Rozpoznanie rozdziałów klasyfikacji budżetowej, które są podstawą naliczania PKD dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
  3. Ćwiczenia na kalkulatorze- policzymy dotacje na rzeczywistych danych.
  4. Aktualizacja- krok po kroku, bez błędów i wątpliwości. Warsztaty.
  5. Harmonogram tegorocznej aktualizacji.
  6. Dotacja dla uczniów z niepełnosprawnościami.

Na szkolenie proszę przygotować pełną uchwałę budżetową Państwa Gminy na rok 2021, liczbę dzieci zgłoszoną na dzień 30.09.2020 do SIO oraz metryczkę/ na ten czas, jeśli  gmina jeszcze nie otrzymała metryczki na rok 2021, to można przygotować na rok 2020.