Arkusze organizacyjne szkół ponadpodstawowych. Zanim zatwierdzisz, zdejmij zbędne wydatki.

15 lutego 2021 10:00-14:00

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:

•  wieloletni praktyk oświatowy w szkolnictwie i samorządzie na stanowiskach kierowniczych, edukator w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalista z zakresu tzw. prawa oświatowego.  Ceniony wykładowca, zbierający wysokie oceny od uczestników szkoleń. Dotychczas przeszkoliła ponad 8500 samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.
  • Na zlecenie gmin i powiatów dokonuje analizy arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli pod kątem implementacji przepisów prawa oraz zoptymalizowania oświatowych budżetów. Kontroluje na zlecenie samorządów szkoły i przedszkola niepubliczne. Autorka licznych publikacji, prelegentka konferencji ogólnopolskich, ekspert w panelach dyskusyjnych na zaproszenie wydawnictw, instytucji, wykładowca współpracująca z publicznymi i niepublicznymi ODN w całym kraju, trener Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Akademii Wspólnoty dla wydawnictwa Municipium, ośrodków FRDL w całym kraju, RIO, edukator wspomagający szkoły oraz sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli i kadry zarządzającej, prowadzonych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne i niektóre Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, prowadzi webinaria, a także trener w wielu innych instytucjach i firmach szkoleniowych. Członek OSKKO. Ekspert z listy MEN (poz.1121). Odznaczona Medalem K.E.N.

Program szkolenia:

Szkolenie wyłącznie dla szkół ponadpodstawowych i placówek oraz ich organów prowadzących.

Na szkoleniu nie będziemy omawiać spraw związanych z przedszkolami / poza tymi, które są w strukturze SOSW/.

1. Oddziaływanie subwencji na organizację szkół i placówek powiatowych- jak planować szkolnictwo samorządowe, by tej subwencji wystarczało na więcej?

2. Relacje organu prowadzącego z dyrektorem szkoły/placówki- ułożymy obszary tej współpracy, niezbędnej do zoptymalizowania wydatków.

3. Wyłączne kompetencje zarządcze dyrektorów szkół/placówki w organizacji jednostki oświatowej.

4. Arkusz organizacyjny szkoły/placówki- miejsca, które trzeba poprawić, by nie było za drogo.

5. Obszary wysokiego ryzyka w arkuszu organizacyjnym.

6. Uwaga na błędy w organizacji szkół, przekraczanie kompetencji i niedopełnianie obowiązków- konsekwencje czynów zabronionych lub "nieświadomych przyzwoleń".

7. Co organowi prowadzącemu wolno w administrowaniu, finansowaniu i organizowaniu samorządowej oświacie, a gdzie są obszary zabronione? Wewnętrzny audyt.

8. Wnioski, przykłady, nasze doświadczenia.