II AKTUALIZACJA PKD DLA PRZEDSZKOLI 2021

23 września 2021 10:00-15:00

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE: Elżbieta Rabenda

• wieloletni praktyk oświatowy w szkolnictwie i samorządzie na stanowiskach kierowniczych, edukator w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalista z zakresu tzw. prawa oświatowego. Ceniony wykładowca, zbierający wysokie oceny od uczestników szkoleń. Dotychczas przeszkoliła ponad 8500 samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.
Na zlecenie gmin i powiatów dokonuje analizy arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli pod kątem implementacji przepisów prawa oraz zoptymalizowania oświatowych budżetów. Kontroluje na zlecenie samorządów szkoły i przedszkola niepubliczne. Autorka licznych publikacji, prelegentka konferencji ogólnopolskich, ekspert w panelach dyskusyjnych na zaproszenie wydawnictw, instytucji, wykładowca współpracująca z publicznymi i niepublicznymi ODN w całym kraju, trener Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Akademii Wspólnoty dla wydawnictwa Municipium, ośrodków FRDL w całym kraju, RIO, edukator wspomagający szkoły oraz sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli i kadry zarządzającej, prowadzonych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne i niektóre Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, prowadzi webinaria, a także trener w wielu innych instytucjach i firmach szkoleniowych. Członek OSKKO. Ekspert z listy MEN(poz.1121). Odznaczona Medalem K.E.N.

Adresaci:
• pracownicy samorządowi prowadzący zadania z zakresu dotowania jednostek oświatowych

Program szkolenia:

1.Wprowadzenie do przepisów prawa na rok 2021.
2. Rozpoznanie rozdziałów klasyfikacji budżetowej, które są podstawą naliczania PKD dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
3. Ćwiczenia na kalkulatorze- policzymy dotacje na rzeczywistych danych.
4. Aktualizacja- krok po kroku, bez błędów i wątpliwości. Warsztaty.
5. Dotacja dla uczniów z niepełnosprawnościami.
6. Rozliczenie kosztów wychowania przedszkolnego między gminami, z uwzględnieniem aktualizacji PKD

Na szkolenie proszę przygotować pełną uchwałę budżetową Państwa Gminy na rok 2021, liczbę dzieci zgłoszoną na dzień 30.09.2020 do SIO oraz metryczkę.

Centrum Biurowo-Konferencyjne
ul. Moniuszki 7 , Katowice