Online: Aktualizacja pkd i wskaźnika zwiększającego na rok 2021

07 kwietnia 2021 10:30-14:30

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Ekspert, znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z urzędami gminy i powiatów w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk.
Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 8400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty, zoptymalizowanie wydatków bieżących, ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli nie samorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów "Wspólnota", tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

ADRESACI:
Samorządy odpowiedzialne za przekazywanie dotacji.

Podczas szkolenia na arkuszu kalkulacyjnym zaktualizujemy PKD dla przedszkoli, wskaźnik zwiększający dla szkół publicznych niesamorządowych, dotację dla szkół niepublicznych.
Uczestnik powinien mieć przy sobie własne metryczki subwencyjne, stany osobowe uczniów z 30.09., plany finansowe wykonane za poprzedni rok budżetowy, aktualny plan finansowy.

1. Wprowadzenie do przepisów prawa na rok 2021.
2. Rozpoznanie rozdziałów klasyfikacji budżetowej, które są podstawą naliczania dotacji dla szkół publicznych niesamorządowych.
3. Ćwiczenia na kalkulatorze- policzymy dotacje dla szkoły publicznej niesamorządowej na rzeczywistych danych.
4. Aktualizacja- krok po kroku, bez błędów i wątpliwości. Warsztaty.
5. Harmonogram tegorocznej aktualizacji.
6. Dotacja dla uczniów z niepełnosprawnościami.
Na szkolenie proszę przygotować wykonanie planu finansowego Gminy za rok 2020, liczbę uczniów zgłoszoną na dzień 30.09.2019 oraz 30.09.2020 do SIO oraz metryczki 2019, 2020, 2021.