Online: Otwarcie placówek wychowania przedszkolnego – zadania JST i innych organów prowadzących - zadania dyrektora placówki wychowania przedszkolnego

05 maja 2020 13:00-15:00

Forma szkolenia:
̵    Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
̵    Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
̵    Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:
̵    praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
̵    autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
̵    odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Cel:
1. Przekazanie uporządkowanej wiedzy o podstawach prawnych wznowienia funkcji dydak-tyczno-wychowawczo-opiekuńczych w przedszkolach, szkołach podstawowych w których zorganizowano oddziały przedszkolne i innych formach wychowania przedszkolnego.
2. Doskonalenie umiejętności organizowania pracy jednostki oświatowej w warunkach epidemii.

Adresaci:
Organy prowadzące publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły w których zorganizowano oddziały przedszkolne i inne formy wychowania przedszkolnego oraz dyrektorzy tych jednostek, wszyscy zainteresowani.

Szanowni Państwo

Rząd zdecydował o otwarciu wszystkich form wychowania przedszkolnego jednak decyzja o terminie i sposobie wznowienia ich funkcji wychowawczo-opiekuńczej należy do organu prowadzą-cego. Przyjęcie dzieci przedszkolnych w czasie trwającej jeszcze epidemii to duże wyzwanie organi-zacyjne dla JST (organu prowadzącego) i dyrektora, chodzi bowiem
o zdrowie dzieci i nauczycieli. Przygotowałam dla Państwa webinarium o zadaniach samorządow-ców w czasie powrotu dzieci przedszkolnych do swoich placówek. Jak zwykle podzielę się wzorami zarządzeń w tej sprawie i wzorami decyzji kadrowych.

Program szkolenia:

1. Co wiemy z przepisów o wznowieniu funkcjonowania placówek wychowania przed-szkolnego – jak stosować rozproszone przepisy?
2. Warunki organizacyjne wznowienia funkcjonowania placówek przedszkolnego.
3. Warunki sanitarne wznowienia funkcjonowania placówek przedszkolnego.
4. Tryb działania organu prowadzącego – wzór zarządzenia JST.
5. Zadania dyrektora jednostki oświatowej– wzory zarządzeń dyrektora.
6. Repetytorium – kadrowe aspekty funkcjonowania jednostek systemu oświat i wzno-wienia ich działalności w czasie epidemii.
7. Prawidłowa dokumentacja kadrowa pracowników pedagogicznych, prawidłowe decy-zje płacowe- wzory dokumentów.
8. Prawidłowa dokumentacja kadrowa pracowników niepedagogicznych, prawidłowe de-cyzje płacowe – wzory dokumentów.
9. Zmiany w rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 i powierzeniu stanowiska dyrektora – wzór powierzenia na innych podstawach prawnych.
10. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia – przesłane wcześniej i zadane podczas szkolenia dotyczące zakresu szkolenia.