Online: Standaryzowanie zatrudnienia specjalistów w szkole/przedszkolu od 01.09.2022

09 czerwca 2022 09:00-12:00

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze lub aplikację w smartfonie.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:

Ekspert z listy MEiN (poz. 1121), wykładowca, znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z urzędami gminy i powiatów w całym kraju. Praktyk.

Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 98000 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów "Wspólnota", tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w szkole w świetle zmian w przepisach prawa oświatowego.
  2. Powiązanie zapisów w orzeczeniu/opinii z obowiązkiem realizacji przez szkołę/przedszkole odpłatnych zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznych.
  3. Planowanie specjalistów w szkole/przedszkolu od 01.09.2022-  jak w praktyce zastosować przepisy?
  4. Pedagog specjalny - czyli kto i po co?
  5. Jak określić minimum liczby etatów pedagoga specjalnego, psychologa w łącznej liczbie etatów specjalistów. Zmiany w trakcie roku szkolnego.
  6. Zatrudnianie specjalistów w szkole/przedszkolu- planowanie zatrudnienia, uzupełnianie etatów, ustalanie pensum- wzór uchwały.
  7. Finansowanie specjalistów w szkole/przedszkolu- planowanie, rozliczanie, wynagradzanie.
  8. Wpływ zmian na dotowanie jednostek niesamorządowych.
  9. Aneksy do arkuszy organizacyjnych- wdrożenie zmian w organizacji.
  10. Wnioski, pytania, odpowiedzi.