Online: Zamknięcie ksiąg rachunkowych za 2022 rok w placówkach oświatowych

26 stycznia 2023 09:00-13:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Od 15 lat pracuje w jednostkach sektora finansów publicznych, z czego 14 lat jako księgowa. Aktualnie Zastępca Głównego Księgowego. Interesuje się rachunkowością jednostek oświatowych w tym.: sprawozdawczością budżetową oraz finansową, tworzeniem procedur wewnętrznych, ewidencją środków trwałych, inwentaryzacją, ewidencją i windykacją należności, rozliczaniem podatku VAT.

podniesienie wiedzy w zakresie zamknięcia ksiąg rachunkowych za 2022 rok zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a także usystematyzowanie informacji dotyczącej sporządzania sprawozdań finansowych. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli usprawnić przeprowadzenie prac na koniec roku budżetowego przy jednoczesnym uniknięciu najczęściej popełnianych błędów.

ADRESACI:
kierownicy jednostek budżetowych, Główni Księgowi Centrów Usług Wspólnych oraz pracownicy działów finansowo-księgowych zajmujący się prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz sporządzaniem sprawozdań finansowych dla placówek oświatowych.

1.    Procedury i instrukcje wewnętrzne przyjęte przez jednostkę
2.    Harmonogram prac inwentaryzacyjnych
a)    Terminy przeprowadzenia inwentaryzacji
b)    Metody inwentaryzacji