Online Zmiana organizacji pracy szkół od 26 X - komplet informacji i wzory dokumentów.

27 października 2020 10:00-13:00

TERMIN SZKOLENIA: do wyboru: 27 października lub 29 października 2020 r.
Godziny: godz. 10.00 – 13.00
Koszt uczestnictwa: 250 zł / os. netto

Forma szkolenia:
• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
• Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
• Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym: Liliana Zientecka
• praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
• autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
• odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Adresaci szkolenia
• Dyrektorzy publicznych i niepublicznych szkół, organy prowadzące szkoły, wszyscy zaintere-sowani.

Cele szkolenia:
1. Przekazanie uporządkowanej wiedzy o podstawach prawnych funkcjonowania systemu oświaty w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół poprzez okresowe zawieszenie zajęć.
2. Doskonalenie umiejętności organizowania pracy jednostki oświatowej w warunkach trwają-cej epidemii.

Szanowni Państwo
Od 26 października zajęcia bezpośrednie w szkołach zostały zawieszone z mocy rozporządze-nia Ministra Edukacji i Nauki. Mając na uwadze prognozy przebiegu epidemii
w najbliższych miesiącach należy zakładać, że aktualna sytuacja może potrwać dłużej niż zakładane dwa tygodnie lub powtarzać się. To oznacza, że przyjęte zarządzenia dyrektora na czas pracy szkoły w reżimie sanitarnym i czas pracy szkoły w okresie zawieszenia zajęć muszą być opracowane i przyjęte na cały rok szkolny i stosowane zgodnie z aktualną sytuacją epidemiczną.
Zapraszam Państwa na szkolenie na którym omówię jak zorganizować pracę szkoły w okresie trwającej epidemii, w tym okresowego zawieszania zajęć. Zaproponuję rozwiązania organizacyjne i wzory dokumentów do zastosowania w roku szkolnym 2020/2021.

Liliana Zientecka

Program szkolenia
1. Wyjaśnienie podstaw prawnych funkcjonowania szkół, w okresie epidemii, zakres sto-sowania omawianych podstaw prawnych w zmiennej sytuacji epidemicznej:
1) przypadek zawieszenie zajęć z mocy rozporządzenia od 26 X br.
(akty prawne obowiązują dyrektora, zadania dyrektora, zakres zarządzenia, które musi wydać);
2) przypadek zawieszenie zajęć przez dyrektora w porozumieniu z PPI
3) przypadek pracy szkoły w okresie epidemii bez zawieszania zajęć
(akty prawne obowiązujące dyrektora, zadania dyrektora, zakres zarządzenia, które musi wydać).

2. Zakres zarządzenia dyrektora w okresie zawieszenia zajęć – wzór zarządzenia.
3. Zakres zarządzenia dyrektora w okresie prowadzenia zajęć w formie bezpośredniej – wzór zarządzenia.
4. Przypadki, w których dyrektor zobowiązany jest do powiadamiania organu nadzoru o przypadkach zawieszenia zajęć przez dyrektora, a w przypadku szkół prowadzonych prze podmioty inne niż JST powiadamiania także organu rejestrującego – wzory po-wiadomień.
5. Omówienie podstaw prawnych dla dostosowania organizacja pracy nauczycieli w okresach zawieszenia zajęć (§ 1 ust.1 pkt 15 oraz §7 rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół) - wzór zarządzenia dyrektora w tej sprawie.