zaproponuj szkolenia

Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

Organizacja i bezpieczeństwo wydarzeń w warunkach epidemii Szkolenie on-line

15 października 2020 09:00-12:00

260 zł netto

Forma szkolenia:

  • Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

 

Trener prowadzący:  niezależny ekspert i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego. W przeszłości pracownik miejskiego centrum zarządzania kryzysowego, gdzie odpowiadał między innymi za opracowywanie planów i procedur postępowania na wypadek zdarzeń nadzwyczajnych,w tym sytuacji kryzysowych, monitorowanie i ocenę zagrożeń bezpieczeństwa publicznego i powszechnego, organizowanie i prowadzenie szkoleń, ćwiczeń i treningów, współpracę z właścicielami obiektów podlegających obowiązkowej ochronie oraz właścicielami infrastruktury krytycznej. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu z dziedzin: zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności, bezpieczeństwo imprez masowych, zabezpieczenie mienia i osób. Doświadczony trener i szkoleniowiec. Autor licznych publikacji dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia, współautor publikacji „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa” oraz „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”. Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Adresaci szkolenia

Przedstawiciele urzędów, teatrów, oper i operetek, filharmonii, orkiestr, kin, muzeów, bibliotek, domów kultury, ognisk artystycznych, galerii sztuki lub inny podobnych obiektów i instytucji, agencji artystyczno-rozrywkowych, szkół i placówek oświatowych, ośrodków sportu i rekreacji, firm ochrony osób i mienia, organizacji pozarządowych.

 

Opis szkolenia

Szkolenie przygotowane zostało z myślą o wszystkich organizatorach wydarzeń, którzy w tych trudnych czasach chcą ponownie realizować przedsięwzięcia z udziałem gości. Wszyscy potrzebujemy obcowania z kulturą, sportem, edukacją, nauką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsza „normalność” musi wyglądać zupełnie inaczej. Celem tego szkolenia jest przygotowanie organizatorów do tej właśnie nowej normalności. Wprawdzie spotkamy się w wirtualnym pokoju, to przedmiotem naszego spotkania będzie bezpieczeństwo realnych ludzi, naszych gości i naszych pracowników. Jeżeli chcecie wiedzieć jakie środki ochrony należy wdrożyć, by w sposób odpowiedzialny ponownie organizować wydarzenia, jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na poniższe pytania, to niniejsze szkolenie jest z pewnością dla Państwa.

 Program szkolenia

  1. Czym rzeczywiście jest, jak się przenosi i kiedy możemy zarazić się nowym koronawirusem SARS-CoV-2? Co jest faktem, a co mitem?
  2. Jakie ograniczenia i zmiany w organizacji wydarzenia powinniśmy wprowadzić? Jakie nowe obowiązki nakładają na nas przepisy prawa oraz wytyczne wydane przez administrację publiczną?
  3. Jak i czym dezynfekować pomieszczenia i powierzchnie dotykowe? Czemu nie wystarczy test białej rękawiczki?
  4. W jakie środki ochrony indywidualnej wyposażyć naszych pracowników, by realnie chroniły ich przed koronawirusem, a nie dawały jedynie złudnego poczucia bezpieczeństwa?
  5. Czy możemy mierzyć temperaturę i czy ma to jakikolwiek sens? Jakich informacji możemy żądać od gości i pracowników, by nie łamać obowiązujących przepisów prawa?
  6. Jak zarządzać ruchem osób, by zapewnić dystans społeczny i minimalizować ryzyko transmisji wirusa?
  7. Jak komunikować gościom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w naszym obiekcie? Jak budować zaufanie i przeciwdziałać panice?
  8. Jak postępować w przypadku wystąpienia u osoby objawów chorobowych? Jakie mamy prawa i obowiązki w relacji ze służbami ratowniczymi i sanitarnymi?

Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa

Zapisywanie do newsletter'a

owal

zaproponuj temat szkolenia

* zaproponuj temat szkolenia i prześlij go do nas abyśmy rozważyli Twoją propozycję

Captcha