Online: Aktualizacja wskaźnika zwiększającego - warsztaty dla samorządów

03 czerwiec 2020 09:00-13:30

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

ADRESACI SZKOLENIA:
Szkolenie jest skierowane do pracowników jednostek samorządu terytorialnego – Wójtów, Burmistrzów, Skarbników, Wydziałów Oświaty, Budżetu.

CEL SZKOLENIA:
Na stronie MEN pojawiły się dane dotyczące wysokości subwencji naliczonej na poszczególne typy szkół do wyliczenia wskaźników zwiększających na 2020 r. Jednakże dane nie zawierają kwoty subwencji oświatowej naliczonej wagą Pm (waga z tytułu powiązania wielkości szkoły z zamożnością samorządu) i wagą Ps (waga na świadczenie dla stażystów) z dodatkowego podziału subwencji. Środki naliczone tymi wagami jednostka samorządu terytorialnego musi doliczyć samodzielnie.
Ponadto dane opublikowane przez MEN nie zawierają 0,4% rezerwy subwencji oświatowej – te dane także trzeba doliczyć we własnym zakresie.
W związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony w jaki sposób to zrobić, zapraszamy na warsztaty online, gdzie przedstawimy w Excelu model z wyliczeniami, który Państwu udostępnimy po szkoleniu.

owal.edu.pl, Szkolenie online