Online: Jak zapewnić bezpieczeństwo gościom i pracownikom instytucji kultury w czasie epidemii? Nowe otwarcie w nowej rzeczywistości

27 maja 2020 09:00-12:00

- zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
- uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
- platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

niezależny ekspert i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego. W przeszłości pracował między innymi jako analityk Centrum Monitoringu Wizyjnego Prezydenta Miasta Kielce oraz koordynator zespołu operatorów monitoringu Stadionu Narodowego w Warszawie. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu z dziedzin: zabezpieczenie mienia i osób, bezpieczeństwo imprez masowych, zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności. Doświadczony trener i szkoleniowiec. Autor licznych publikacji dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia, współautor publikacji „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa” oraz „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”. Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

ADRESACI SZKOLENIA:
Przedstawiciele teatrów, oper i operetek, filharmonii, orkiestr, kin, muzeów, bibliotek, domów kultury, ognisk artystycznych, galerii sztuki lub inny podobnych obiektów i instytucji. Przedstawiciele agencji artystycznych i rozrywkowych, jednostek samorządu terytorialnego, firm ochrony osób i mienia, organizacji pozarządowych.

PROGRAM SZKOLENIA:
Szkolenie przygotowane zostało z myślą o instytucjach kultury, które w tych trudnych czasach chcą ponownie otworzyć się dla gości. Wszyscy potrzebujemy obcowania z kulturą, chociaż zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsza „normalność” musi wyglądać zupełnie inaczej. Celem tego szkolenia jest przygotowanie instytucji kultury do tej właśnie nowej normalności. Wprawdzie spotkamy się w wirtualnym pokoju, to przedmiotem naszego spotkania będzie bezpieczeństwo realnych ludzi, naszych gości i naszych pracowników. Jeżeli chcecie wiedzieć jakie środki ochrony należy wdrożyć, by w sposób odpowiedzialny ponownie otworzyć swoje instytucje, jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na poniższe pytania, to niniejsze szkolenie jest z pewnością dla Państwa.

1. Czym rzeczywiście jest, jak się przenosi i kiedy możemy zarazić się nowym koronawirusem SARS-CoV-2? Co jest faktem, a co mitem?
2. Jakie ograniczenia w organizacji i funkcjonowaniu obiektu powinniśmy wprowadzić? Jakie nowe obowiązki nakładają na nas przepisy prawa przyjęte specjalnie na tę okoliczność?
3. Jak i czym dezynfekować pomieszczenia i powierzchnie dotykowe? Czemu nie wystarczy test białej rękawiczki?
4. W jakie środki ochrony indywidualnej wyposażyć naszych pracowników, by realnie chroniły ich przed koronawirusem, a nie dawały jedynie złudnego poczucia bezpieczeństwa?
5. Czy możemy mierzyć temperaturę i czy ma to jakikolwiek sens? Jakich informacji możemy żądać od gości i pracowników, by nie łamać obowiązujących przepisów prawa?
6. Jak komunikować gościom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w naszym obiekcie? Jak budować zaufanie i przeciwdziałać panice?
7. Jak postępować w przypadku wystąpienia u osoby objawów chorobowych? Jakie mamy prawa i obowiązki w relacji ze służbami ratowniczymi i sanitarnymi?