PRAWO PRACY W 2019 ROKU

26 wrzesień 2019 10:00-15:00

Prowadzący:

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi w Polsce. Niezależny konsultant z dziedziny finansów publicznych oraz prawa pracy. Od lat zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem procedur kontroli zarządczej w instytucjach sektora finansów publicznych oraz doradztwem z zakresu prawa pracy.

Właściciel firmy AUDITOR zajmującej się doradztwem, weryfikacją i przeglądem stanu dokumentacji prawno-pracowniczej pod kątem zgodności z przepisami prawa powszechnie obowiązującego. Proponuje kompleksowe rozwiązania zmierzające do poprawy stanu dokumentacji.

Jako głos doradczy i ekspert na co dzień rozwiązuje nietypowe problemy z praktyki Przedsiębiorstw i Urzędów. Od 1998 roku przeszkoliła kilkadziesiąt osób, przeprowadzając tysiące szkoleń.

Posiadająca wszechstronną wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa (studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu: prawo i administracja), rachunkowości (dyplom księgowej i studia ekonomiczne w WSDG w Warszawie). Od lat organizuje szkolenia z zakresu prawa pracy dla najbardziej wymagających Klientów.

Prowadzi webinaria (szkolenia multimedialne na żywo) oraz jest konsultantem biznesowym Akademii Mistrza ZT Kruszwica SA oraz ekspertem Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Współpracuje z grupą INFOR training. Ponadto pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia SIATKA

Cel szkolenia

Wiodącym celem szkolenia jest szczegółowe omówienie zmian w prawie pracy w 2019 roku i konsekwencje zmian w przepisach prawa pracy w kontekście RODO.

Korzyści szkolenia

Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy uzyskają ujednoliconą wiedzę na temat zmian w kodeksie pracy obowiązujących od 2019 roku oraz umiejętności praktycznego jej zastosowania. Wszystkie przepisy omówione zostaną w przystępny sposób, w oparciu o praktyczne przykłady, co w znacznym stopniu ułatwi przyswojenie i utrwalenie wiadomości. W części dyskusyjnej, uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz uzyskania indywidualnych odpowiedzi na pytania.

1. Zmiany w zakresie prawa pracy w 2019 roku
  • nawiązywania stosunku pracy w ramach umowy terminowej:
  • ograniczenie zawierania umów na czas określony
  • maksymalny czas trwania umowy na okres próbny
  • zasady zawierania i rozliczania umów na zastępstwo
  • zasady zawierania i rozliczania umów na czas wykonywania określonej pracy
  1. „Zasada 33 i 3” i wyjątki od niej
  2. Informacja do PIP – okoliczności, terminy i skutki niedopełnienia obowiązku złożenia informacji
  3. Zmiany w zakresie wypowiadania stosunku pracy
  • zrównanie okresu wypowiedzenia w umowach na czas określony i nieokreślony
  • jednostronne zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia
  • klauzula generalna - przesłanka „obiektywnych przyczyn leżących po stronie pracodawcy”.
  • uzasadnienie wypowiedzenia umowy o pracę
  1. Czas pracy w 2019
  • systemy czasu pracy - zasady ich stosowania i rozliczania
  • ewidencje czasu pracy