Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły/przedszkola - sprawnie i skutecznie ONLINE

11 kwietnia 2024 09:00-12:30

Szanowni Państwo

Jednym z ważniejszych zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach przygotowania organizacji nowego roku szkolnego jest przeprowadzenie konkursów na stanowisko dyrektora szkoły/przedszkola w każdym przypadku, kiedy kończy się kadencja dyrektora aktualnie pełniącego tę funkcję. Zapraszam na szkolenie, które stanowić będzie aktualizację wiedzy o organizacji konkursu na stanowisko dyrektora popartej orzeczeniami sądów i przygotuje uczestników szkolenia do sprawnego wykonania tego zadania.

Zapraszam Liliana ZIENTECKA

Informacje o prowadzącym: Liliana Zientecka

·      praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,

·      autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,

·      odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Adresaci szkolenia

Pracownicy JST odpowiedzialni za organizacje szkół i przedszkoli.

Korzyści z udziału w szkoleniu

1.       Uczestnik szkolenia zostanie przygotowany do sprawnego przygotowania dokumentacji ogłoszenia, przeprowadzenia i zatwierdzenia konkursu na stanowisko dyrektora i powierzenia funkcji dyrektora po przeprowadzonym konkursie.
  2.       Uczestnik szkolenia pozna najnowsze orzecznictwo i interpretacje nadzoru
    o konkursach na stanowisko dyrektora jednostki oświatowej – co uchroni go przed popełnieniem błędów.

Plan zajęć – 2 sesje po 1,5 godziny

1.       Zaplanowanie postępowania konkursowego – podstawy prawne, etapy działania.
  2.       Ogłoszenie konkursowe - najnowsze orzecznictwo w sprawie – wzór ogłoszenia.
  3.       Tryb powołania komisji konkursowej, w tym prawidłowe wyłonienie członków komisji konkursowej, najnowsze orzecznictwo w sprawie - wzory dokumentów.
  4.       Zadania przewodniczącego komisji konkursowej – wyznaczenie terminu posiedzenia komisji konkursowej, powiadomienie członków komisji o terminie i miejscu konkursu, przekazanie dokumentacji konkursowej organowi wykonawczemu JST - wzory dokumentów.
  5.       Prawidłowy przebieg posiedzenia komisji konkursowej, w tym prawidłowe przeprowadzenie głosowania – wzór protokołu.
  6.       Tryb zakończenia postępowania konkursowego, najnowsze orzecznictwo w sprawie:

1)      zatwierdzenie wyników konkursu – wzór zarządzenia;

2)      unieważnienie konkursu – wzór zarządzenia.

1.       Procedura powierzenia stanowiska dyrektora kandydatowi wyłonionemu w drodze konkursu oraz kandydatowi wskazanemu po konkursie, w którym nie wyłoniono kandydata – wzory dokumentów.
  2.       Procedura opiniowania kandydatów na inne stanowiska kierownicze w szkole przez organ wykonawczy JST- wzór wniosku i wydanej opinii.

Forma i metoda prowadzenia zajęć

1.       Seminarium z elementami wykładu informacyjnego w formie prezentacji uporządkowanej wiedzy z zakresu szkolenia.
  2.       Asymilacja aktualnych przepisów prawa z zakresu szkolenia, ich interpretacji
    i przykładami dobrej praktyki.