Online: Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły/przedszkola - sprawnie i skutecznie

29 maja 2023 09:00-12:30

Szanowni Państwo

Przygotowanie organizacji kolejnego roku szkolnego jest najważniejszym zadaniem pracowników samorządowych z zakresu zarządzania oświatą. W tym roku wracamy do obowiązku przeprowadzania konkursu na stanowisko dyrektora w każdym przypadku kiedy kończy się kadencja aktualnie pełniącego funkcję dyrektora.

Dlatego zapraszam na szkolenie, które stanowić będzie repetytorium z organizacji konkursu na stanowisko dyrektora.

Liliana Zientecka

Data szkolenia:

Godziny szkolenia:

Przebieg szkolenia:

8.00 – 9.00 – logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień

9.00 – 12.30 – szkolenie

Termin nadsyłania zgłoszeń:

Cena szkolenia: 330 zł netto / os.

Cel szkolenia:

1. Przygotowanie uczestników szkolenia do sprawnego ogłoszenia, przeprowadzenia i zatwierdzenia konkursu na stanowisko dyrektora.
2. Zapoznanie się z najnowszym orzecznictwem w sprawie trybu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora.

Adresaci szkolenia:

Pracownicy samorządowi odpowiedzialni za prowadzenie zadań oświatowych w JST.

Informacje o prowadzącym: Liliana Zientecka

praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
• odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Zaplanowanie postępowania konkursowego – podstawy prawne, etapy działania.

2. Ogłoszenie konkursowe - najnowsze orzecznictwo w sprawie – wzór ogłoszenia.

3. Tryb powołania komisji konkursowej, w tym prawidłowe wyłonienie członków komisji konkursowej, najnowsze orzecznictwo w sprawie - wzory dokumentów.

4. Zadania przewodniczącego komisji konkursowej – wyznaczenie terminu posiedzenia komisji konkursowej, powiadomienie członków komisji o terminie i miejscu konkursu, przekaza-nie dokumentacji konkursowej organowi wykonawczemu JST - wzory dokumentów.

5. Prawidłowy przebieg posiedzenia komisji konkursowej, w tym prawidłowe przeprowadzenie głosowania – wzór protokołu.

6. Tryb zakończenia postępowania konkursowego, najnowsze orzecznictwo w sprawie:
1) zatwierdzenie wyników konkursu – wzór zarządzenia;
2) unieważnienie konkursu – wzór zarządzenia.

7. Procedura powierzenie stanowiska dyrektora kandydatowi wyłonionemu w drodze konkursu oraz kandydatowi wskazanemu po konkursie, w którym nie wyłoniono kandydata – wzory dokumentów.

8. Procedura opiniowania kandydatów na inne stanowiska kierownicze w szkole przez JST- wzór wniosku i opinii wydanej przez JST.

Szkolenie on-line

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu;
  • do obsługi platformy polecamy przeglądarkę internetową Google Chrome;
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu - prosimy o podawanie własnych adresów e-mail i numeru telefonu na wypadek problemów technicznych;
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie;
  • każdy uczestnik po szkoleniu otrzyma materiały w formacie pdf na e-mail;
  • OWAL s.c. i trenerzy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.