Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

Online: Licencje i zezwolenia - obowiązki samorządu w 2020r.

06 sierpień 2020 10:00-14:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

- Wykładowca i trener w tematyce prawa transportowego.
- 16 lat doświadczenia w realizacji szkoleń dla administracji samorządowej w zakresie wydawania licencji zezwoleń i zaświadczeń na wykonywanie przewozów drogowych, kontroli przewoźników, organizacji publicznego transportu zbiorowego, organizacji przewozów uczniów, wydawania zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych.
- Posiada duże doświadczenie w pracy w urzędach nadzoru i kontroli transportu drogowego.
- Jest autorem kilkudziesięciu artykułów miesięcznika „Transport Drogowy”.
- Realizował szkolenia oraz działania doradcze w ramach projektów twinningowych, jako ekspert oddelegowany przez stronę kontraktu bliźniaczego.
- Prowadzi szkolenia otwarte w tematach: mocowania ładunków, przewozu drogowego odpadów, żywych zwierząt, materiałów szybko psujących się.
- Prowadził szkolenia w ramach kursów na Certyfikaty Kompetencji Zawodowych, szkolenia inspektorów transportu drogowego, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej.

ADRESACI SZKOLENIA:
pracownicy gminy, którzy w imieniu wójta, burmistrza, prezydenta miasta wydają licencje na przewóz osób taksówką lub zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych i regularnych specjalnych.

CEL SZKOLENIA:
zapoznanie uczestników z aktualnymi warunkami wydawania licencji na przewóz osób taksówką i zezwoleń na przewozy regularne oraz regularne specjalne ze szczególnym uwzględnieniem zmiany przepisów od stycznia 2020 r.

1.    Warunki udzielania licencji i zezwoleń w świetle przepisów krajowych i unijnych
-    aktualne warunki wydawania licencji i zezwolenia na zawód przewoźnika drogowego
-    stosowanie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/698 z dnia 25 maja 2020 r.
-    nowe zasady weryfikacji zdolności finansowej wynikające z rozporządzenia (UE) 2020/698
-    środki tymczasowe z rozporządzenia (UE) 2020/698  dotyczące stosowania wymagań dla kierowcy
-    stosowanie przepisów uzależniających uzyskanie uprawnień od posiadania odpowiedniego orzeczenia     lekarskiego albo psychologicznego (ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy … COVID-19)
-    zawieszenie niektórych wymagań dla kierowców przy wydawaniu licencji i zezwolenia