zaproponuj szkolenia

Online: Nowy rok szkolny 2023/2024 nowe wyzwania – organizacja nadzoru pedagogicznego i inne zadania dyrektora

05 września 2023 09:00-12:30

330 zł netto

Szanowni Państwo,

Organizacja nowego roku szkolnego wiążę się z obowiązkiem dyrektora do zaplanowania działań szkoły/przedszkola z uwzględnieniem aktualnego stanu prawnego, kierunków polityki oświatowej państwa i aktualnego dla tej szkoły/przedszkola arkusza organizacji.
Zapraszam Państwa na szkolenie, na którym w uporządkowany sposób omówię obowiązki dyrektora szkoły/przedszkola wynikające ze specyfiki roku 2023/2024, w tym w szczególności plan nadzoru pedagogicznego i programu wychowawczo-profilaktyczny z uwzględnieniem kierunków polityki oświatowej państwa.

Liliana Zientecka


Informacje o prowadzącym: Liliana Zientecka

- praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
- autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
- odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej


Cele szkolenia:

- pooznanie szczegółowych zasad funkcjonowania systemu oświaty w roku szkolnym 2023/2024 z uwzględnieniem kierunków polityki oświatowej państwa, zmian w przepisach o organizacji kształcenia cudzoziemców oraz zmian w pragmatyce zawodowej nauczycieli.
- zdobycie umiejętność sprawnego dostosowania pracy szkoły/przedszkola do wymagań nadzoru pedagogicznego.
- przygotowanie do profesjonalnego zaplanowania i zatwierdzenia planu nadzoru pedagogicznego.


Adresaci:

Dyrektorzy i wicedyrektorzy publicznych i niepublicznych szkół i przedszkoli, organy prowadzące zadania oświatowe, wszyscy zainteresowani.


Program szkolenia: 2 sesje po 1,5 godziny

1. Wykaz standardowych dokumentów przyjmowanych w ramach przygotowania organizacji roku nowego roku szkolnego, podstaw prawnych i formy ich przyjęcia.
2. Zestawienie zmian w przepisach prawa mających wpływ na pracę szkoły, przedszkola w roku szkolnym 2022/2023:
1) zmiany w przepisach o organizacji kształcenia uczniów z Ukrainy;
2) zmiany w pragmatyce zawodowej nauczycieli;
3) inne zmiany, o których warto wiedzieć pamiętać.
3. Komentarz do kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024:
1) jak przygotować szkołę do kontroli KO w zakresie organizacji pracy specjalistów;
2) jak zrealizować obowiązek doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego w roku szkolnym 2023/2024?
4. Tryb przyjęcia planu nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2023/2024
1) prawidłowe ustalenie wniosków i wyników z nadzoru pedagogicznego minionego roku - wskazanie obszarów do doskonalenia pracy szkoły/przedszkola w planie nadzoru pedagogicznego w kolejnym roku szkolnym;
2) rola uchwały rady pedagogicznej w sprawie ustalania sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego w celu doskonalenia pracy szkoły – wzór uchwały;
3) zakres planu nadzoru pedagogicznego dyrektora uwzględniającego specyfikę roku 2023/2024 – wzór dla szkoły/wzór dla przedszkola.
5. Prawidłowy tryb przygotowania i przyjęcia programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły z uwzględnieniem kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024 „Wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie”
- instruktaż działania.
6. Organizacja przeglądów b-h-p przed rozpoczęciem roku szkolnego – wzory arkuszy kontroli.
7. Inne bieżące komunikaty związane z zadaniami dyrektora z zakresu organizacji nowego roku szkolnego.


Metody i formy prowadzenia zajęć:

Wykład informacyjny w czasie rzeczywistym w formie prezentacji uporządkowanej wiedzy z zakresu szkolenia.
Metoda rozwijania praktycznych umiejętności zarządzania oświatą w formie dyskusji za pośrednictwem czatu, prezentacji dobrych praktyk i wzorów dokumentów do wykorzystania.


Informacje organizacyjne:
- Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
- Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju,
- Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze lub aplikację w smartfonie.

Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa

owal

zaproponuj temat szkolenia

* zaproponuj temat szkolenia i prześlij go do nas abyśmy rozważyli Twoją propozycję

Captcha