Online: BUDUJEMY PLANY FINANSOWE SZKÓŁ/PRZEDSZKOLI NA 2025 ROK (wydatki osobowe, szacowanie subwencji), czyli GDZIE W ORGANIZACJI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI TKWIĄ ZBĘDNE WYDATKI?
27 września 2024 09:30-14:30
420 zł netto
Data szkolenia: |
27.09.2024 |
Godziny szkolenia: |
9.30 - 14.30 |
Przebieg szkolenia: |
9.00 – 9.30 – logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień 9.30 – 14.30 – szkolenie |
Termin nadsyłania zgłoszeń: |
25.09.2024 |
Cena szkolenia: 420 zł netto / os.
Informacje o prowadzącym: Elżbieta Rabenda
• wieloletni praktyk oświatowy w szkolnictwie i samorządzie na stanowiskach kierowniczych, edukator w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalista z zakresu tzw. prawa oświatowego. Ceniony wykładowca, zbierający wysokie oceny od uczestników szkoleń. Dotychczas przeszkoliła ponad 8500 samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.
• Na zlecenie gmin i powiatów dokonuje analizy arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli pod kątem implementacji przepisów prawa oraz zoptymalizowania oświatowych budżetów. Kontroluje na zlecenie samorządów szkoły i przedszkola niepubliczne. Autorka licznych publikacji, prelegentka konferencji ogólnopolskich, ekspert w panelach dyskusyjnych na zaproszenie wydawnictw, instytucji, wykładowca współpracująca z publicznymi i niepublicznymi ODN w całym kraju, trener Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Akademii Wspólnoty dla wydawnictwa Municipium, ośrodków FRDL w całym kraju, RIO, edukator wspomagający szkoły oraz sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli i kadry zarządzającej, prowadzonych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne i niektóre Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, prowadzi webinaria, a także trener w wielu innych instytucjach i firmach szkoleniowych. Członek OSKKO. Ekspert z listy MEN (poz.1121). Odznaczona Medalem K.E.N.
PROGRAM SZKOLENIA
1. Subwencja oświatowa dla JST a realne potrzeby w samorządowym szkolnictwie:
a) subwencja wstępna - jak ją wykorzystać do planowania budżetu?
b) subwencja a planowane wydatki w szkolnictwie. O jakich mowa?
c) dotacje dla szkół i przedszkoli niesamorządowych w korelacji z prognozowaną i ostateczną subwencją, a plan finansowy gminy/powiatu.
2. Nasza "droga oświata". Naprawdę musi być tak drogo?
a) gdzie tkwią największe koszty w szkołach i przedszkolach? Wskażemy i spróbujemy ograniczyć.
b) redukowanie zbędnych wydatków w szkolnictwie na różnych etapach roku budżetowego.
c) pokonywanie barier w porządkowaniu wydatków- nie wszystko się uda, bo nie na wszystko samorząd ma wpływ, ale sporo możemy. Wypunktujemy dla Państwa te obszary.
d) na czym tak naprawdę polega nadzór finansowy nad przedszkolami i szkołami? Co wolno samorządom- po kolei i bez błędów kompetencyjnych.
3. Rosnące wydatki na zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej- jak stosować orzeczenia i opinie, by nie wydawać nadmiernie publicznych środków?
4. Arkusze organizacyjne to okołobudżetowe plany finansowe na dwa lata. Gdzie jest tu ten zbędny wydatek?
5. Bilans- podsumujemy i ocenimy skutek ww. zabiegów
Chcesz dobrze zarządzać finansami oświaty? Jesteś odważny? W takim razie to szkolenie jest dla Ciebie.
Miejsce szkolenia
Internetwww.owal.edu.pl, Szkolenie online