zaproponuj szkolenia

Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

Online: Wydawanie zezwoleń i kontrola przebiegu imprez masowych

18 sierpnia 2023 09:00-13:00

280 zł netto

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.


Prowadzący:
niezależny ekspert i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego. W przeszłości pracownik samorządowy miasta wojewódzkiego, gdzie prowadził sprawy obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Współautor wielu analiz, planów, procedur i instrukcji oraz organizator i prowadzący szkoleń, ćwiczeń i treningów. Doświadczony trener i szkoleniowiec. Autor licznych publikacji dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia, współautor publikacji „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa” oraz „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”.
Biegły przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w specjalizacji „zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności”. Trzykrotnie powoływany na specjalistę Najwyższej Izby Kontroli w toku kontroli nr P/17/040 „Przeciwdziałanie terroryzmowi i zwalczanie zagrożeń terrorystycznych”.
Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.


Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie pracowników samorządowych do realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych, w szczególności wydawania zezwoleń i kontroli przebiegu imprez masowych. Jego program został opracowany w oparciu o najczęstsze problemy i pytania, które pojawiają się w codziennej pracy pracowników urzędów gmin i miast oraz pozostałych instytucji uczestniczących w zabezpieczeniu imprez masowych. Dzięki takiemu podejściu uczestnicy szkolenia mogą mieć pewność, że poszczególne zagadnienia zostaną omówione w sposób możliwie szczegółowy i praktyczny.


Program:
Część I
1.    Jak stwierdzić czy wydarzenie podlega pod przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych czy też nie?
2.    Jakie obowiązki musi spełnić organizator, by uzyskać zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej?
3.    Jaka jest odpowiedzialność urzędu gminy lub miasta oraz pozostałych instytucji publicznych za zabezpieczenie imprezy masowej?
4.    Na co należy zwrócić uwagę w organizacji urzędu gminy/miasta, by zezwolenie zostało wydane zgodnie z prawem?
5.    Na jakie nieprawidłowości w procesie wydawania zezwoleń wskazuje Najwyższa Izba Kontroli?
Część II
1.    Jak przebiegają procesy wydawania zezwoleń na przeprowadzenie imprezy masowej według zasady „krok po kroku”?
2.    Jak przebiega proces opiniowania imprezy masowej przez właściwe podmioty i jakie on ma znaczenie dla organu wydającego zezwolenie?
3.    Jakie informacje i dokumenty przedkłada organizator wraz z wnioskiem o wydanie zezwolenia lub wydanie opinii, a jakich informacji można dodatkowo zażądać?
4.    Czy terminy w procesie wydawania zezwoleń na przeprowadzenie imprezy masowej mają charakter obligatoryjny czy tylko instrukcyjny?
5.    Co powinna zawierać decyzja o zezwoleniu lub odmowie zezwolenia
na przeprowadzenie imprezy masowej?
6.    Jaka jest różnica pomiędzy decyzją odmawiającą zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej, a decyzją zakazującą przeprowadzenia imprezy masowej?
7.    Jak przebiega procedura odwoławcza od decyzji odmawiającej wydania zezwolenia oraz od decyzji zakazującej przeprowadzenie imprezy masowej?
Cześć III
1.    Kiedy kontrola przebiegu imprezy masowej jest fakultatywna, a kiedy obligatoryjna?
2.    Kto jest podmiotem kontroli, co jest jej przedmiotem i jakie stosuje się kryteria kontroli?
3.    Jakie uprawnienia podczas kontroli posiada osoba kontrolująca, a jakie obowiązki spoczywają na kontrolowanym?
4.    Jakie decyzje powinien podjąć kontrolujący w przypadku stwierdzenia niespełnienia przez organizatora warunków wskazanych w zezwoleniu?
5.    Jaką formę powinna przybrać decyzja o przerwaniu imprezy masowej i jakie niesie ona konsekwencje?
6.    Czy kontrolujący uprawniony jest do wzywania organizatora do usunięcia nieprawidłowości?
7.    Jakie konsekwencje grożą organizatorowi w przypadku kontynuowania imprezy masowej pomimo wydania decyzji o jej przerwaniu?

Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa

Zapisywanie do newsletter'a

owal

zaproponuj temat szkolenia

* zaproponuj temat szkolenia i prześlij go do nas abyśmy rozważyli Twoją propozycję

Captcha