ZMIANY W SPRAWOZDAWCZOŚCI BUDŻETOWEJ JST I JEJ JEDNOSTEK PODLEGŁYCH ZA I KWARTAŁ 2021R. Szkolenie on-line

16 marca 2021 09:00-12:00

Szczegóły organizacyjne:

• Zajęcia prowadzone przez internet, za pomocą specjalnej platformy  umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze lub aplikację w smartfonie

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:

• członek Polskiej Akademii Rachunkowości;
  • trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych;
  • trener Ośrodka PRO FORIS Fundacji Goleniowska Akademia Rozwoju;
  • stały współpracownik miesięczników „Finanse publiczne”, „Rachunkowość budżetowa”;
  • wieloletni skarbnik gminy miejskiej

Adresaci: skarbnicy,pracownicy działów księgowości w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych

Opis szkolenia: Szkolenie ma na celu podniesienie i uporządkowanie wiedzy uczestników w zakresie sporządzania sprawozdań budżetowych również po zmianach prawnych wprowadzonych od 1 stycznia 2021r. m.in. nowym rozporządzeniem z dnia 17 grudnia 2020 r. w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na najczęściej występujące błędy i nieprawidłowości w tej dziedzinie wynikające m.in. z protokołów RIO i NIK.

Sprawozdania objęte szkoleniem: Rb-27S, Rb-27ZZ, Rb-28S, Rb-28NWS, Rb-50, Rb-NDS, Rb-30S, Rb-34S + dodatkowo sprawozdania jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych: RB-N, RB-Z, RB-ZN.

Korzyści:

• uporządkujesz i uzupełnisz wiedzę w zakresie zmian, które wprowadzone zostały w sprawozdawczości budżetowej w ostatnim czasie m.in. zmiany formularzy,
  • poznasz praktyczne aspekty prawidłowego przygotowania sprawozdań z uwzględnieniem różnych, często trudnych lub niestandardowych sytuacji sprawozdawczych.

Program szkolenia:

1. Podstawy prawne sprawozdawczości budżetowej.
  2. Ogólne zasady sporządzania sprawozdań budżetowych.
  3. Zmiany formularzy sprawozdań  Rb-Z i wynikające z tego konsekwencje.
  4. Specyficzne zasady dla poszczególnych rodzajów sprawozdań, również po zmianach prawnych – analiza poszczególnych sprawozdań pod kątem praktycznych aspektów oraz najczęściej występujących błędów i nieprawidłowości:

Rb-27S, Rb-27ZZ, Rb-28S, Rb-28NWS, Rb-50, Rb-NDS, Rb-30S, Rb-34S + dodatkowo sprawozdania jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych: RB-N, RB-Z, RB-ZN.

1. Terminy i zasady przekazywania sprawozdań.
  2. Korekty sprawozdań.
  3. Pytania uczestników.