Wydawanie zezwoleń oraz kontrola przebiegu imprez masowych

23 marca 2020 10:00-15:00

Szkolenie nie odbędzie się w wyznaczonym terminie z powodu epidemii koronawirusa.
Prosimy o kontakt na numer  577 244 311 lub mail biuro@owal.edu.pl Otrzymają Państwo informacje o ustaleniu nowej daty zajęć po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

niezależny ekspert i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zagadnieniami organizacji i bezpieczeństwa imprez masowych zajmuje się od przeszło dziesięciu lat. W latach 2010 – 2015 stały współpracownik operatora Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie uczestniczył w opracowaniu planów i procedur bezpieczeństwa organizowanych tam wydarzeń. Jako trener służb informacyjnej i porządkowej przeszkolił kilkuset pracowników. W trakcie największych imprez masowych organizowanych na Stadionie Narodowym w Warszawie zarządzał zespołami pracowników liczącymi od kilku do nawet kilkuset osób. Jako menedżer obszaru nadzorował organizację oraz przebieg procesu wejścia i wyjścia uczestników podczas wszystkich meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM organizowanych w Warszawie. Odpowiadał ponadto za rekrutację i przeszkolenie operatorów monitoringu wizyjnego, organizację stanowisk pracy i opracowanie procedur współpracy z pozostałymi podmiotami uczestniczącymi
w zabezpieczeniu imprezy masowej. Jest współautorem publikacja "Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki" oraz twórcą programu audytu bezpieczeństwa imprez masowych.

CELE SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest przygotowanie pracowników samorządowych do realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych, w szczególności wydawania zezwoleń i kontroli przebiegu imprez masowych. Jego program został opracowany w oparciu o najczęstsze problemy i pytania, które pojawiają się w codziennej pracy pracowników urzędów gmin (miast) oraz pozostałych instytucji uczestniczących w zabezpieczeniu imprez masowych. Dzięki takiemu podejściu uczestnicy szkolenia mogą mieć pewność, że poszczególne zagadnienia zostaną omówione w sposób możliwie szczegółowy i praktyczny.

ADRESACI:
Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla pracowników samorządowych oraz instytucji uczestniczących w procesie wydawania zezwoleń oraz kontroli przebiegu imprezy masowej.
W równym stopniu uczestnikami mogą być zarządzający obiektami komunalnymi, pracownicy lokalnych instytucji publicznych, organizatorzy imprez masowych oraz przedstawiciele służb i formacji bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Część I
-    Jak stwierdzić, czy wydarzenie podlega pod przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych czy też nie?
-    Jakie obowiązki musi spełnić organizator, by uzyskać zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej?
-    W jakim zakresie instytucje publiczne odpowiadają za zabezpieczenie imprez masowych?
-    Jak zorganizować współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w zabezpieczenie imprezy?
-    Na co należy zwrócić uwagę w organizacji urzędu gminy/miasta, by zezwolenie zostało wydane zgodnie z prawem?
-    Jak przebiega proces wydawania zezwoleń według zasady „krok po kroku”?

Część II
-    Jakich informacji może żądać od organizatora organ wydający zezwolenie?
-    Jak przebiega proces opiniowania imprezy masowej przez właściwe podmioty i jakie on ma znaczenie dla organu wydającego zezwolenie?
-    Czy terminy w procesie wydawania zezwoleń na przeprowadzenie imprezy masowej mają charakter obligatoryjny czy tylko instrukcyjny?
-    Co powinna zawierać decyzja o zezwoleniu lub odmowie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej?
-    Jak bez błędów i uchybień wydać decyzję w sprawie przeprowadzenia imprezy masowej?
-    Jakie informacje powinien zawierać rejestr wniosków o zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej?
-    Na jakie nieprawidłowości w procesie wydawania zezwoleń wskazuje Najwyższa Izba Kontroli?
Cześć III
-    Kiedy kontrola przebiegu imprezy masowej jest fakultatywna, a kiedy obligatoryjna?
-    Co jest przedmiotem kontroli i jaki jest jej zakres?
-    Jakie uprawnianie podczas kontroli posiada osoba kontrolująca?
-    Jakich informacji i dokumentów może żądać kontrolujący od podmiotu kontrolowanego?
-    Jakie decyzje powinien podjąć kontrolujący w przypadku stwierdzenia niespełnienia przez organizatora warunków wskazanych w zezwoleniu na przeprowadzenie imprezy masowej?
-    Jaką formę powinna przybrać decyzja o przerwaniu imprezy masowej?
-    Czy kontrolujący uprawniony jest do wzywania organizatora do usunięcia nieprawidłowości?
-    Jakie konsekwencje grożą organizatorowi w przypadku kontynuowania imprezy masowej pomimo wydania decyzji o jej przerwaniu?

Central Tower
Al. Jerozolimskie 81, Warszawa