Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

II AKTUALIZACJA DOTACJI- PKD DLA PRZEDSZKOLI NIESAMORZĄDOWYCH. FORMA ZINDYWIDUALIZOWANA, PRACA WARSZTATOWA W KALKULATORZE I NA DANYCH RZECZYWISTYCH

26 październik 2021 11:00-14:00

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:

•  wieloletni praktyk oświatowy w szkolnictwie i samorządzie na stanowiskach kierowniczych, edukator w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalista z zakresu tzw. prawa oświatowego.  Ceniony wykładowca, zbierający wysokie oceny od uczestników szkoleń. Dotychczas przeszkoliła ponad 8500 samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.
  • Na zlecenie gmin i powiatów dokonuje analizy arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli pod kątem implementacji przepisów prawa oraz zoptymalizowania oświatowych budżetów. Kontroluje na zlecenie samorządów szkoły i przedszkola niepubliczne. Autorka licznych publikacji, prelegentka konferencji ogólnopolskich, ekspert w panelach dyskusyjnych na zaproszenie wydawnictw, instytucji, wykładowca współpracująca z publicznymi i niepublicznymi ODN w całym kraju, trener Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Akademii Wspólnoty dla wydawnictwa Municipium, ośrodków FRDL w całym kraju, RIO, edukator wspomagający szkoły oraz sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli i kadry zarządzającej, prowadzonych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne i niektóre Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, prowadzi webinaria, a także trener w wielu innych instytucjach i firmach szkoleniowych. Członek OSKKO. Ekspert z listy MEN(poz.1121). Odznaczona Medalem K.E.N.

1. Przepisy prawa o naliczaniu dotacji- uporządkowanie na 2021 r.
  2. Ćwiczenia z obliczania kwoty dotacji na przykładzie gminnej jednostki. Wyjaśnienie pod    stawowych pojęć i intencji ustawodawcy;
  3. Warsztaty z kolejnych aktualizacji i wyrównywania kwoty dotacji: czy robimy to prawidłowo?
  4. O co zabiegają kancelarie prawne kontrolując obliczanie dotacji przez samorząd?
  5. Dotowanie dzieci z orzeczeniami- zasady, regulacje.
  6. Dyskusja, odpowiedzi na pytania Uczestników.