Ocena pracy dyrektora szkoły/przedszkola - zadania organu prowadzącego

10 października 2024 09:00-12:30

Forma szkolenia:
- Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
- Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
- Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Szanowni Państwo
Ocena pracy dyrektora szkoły samorządowej jest realizowana przez Kuratora Oświaty
w porozumieniu z organem wykonawczym JST. To oznacza, że jest to ważny składnik zarządzania lokalnym systemem oświaty i warto zadbać o przygotowanie się do tego zadania.
Zapraszam na szkolenie, które przygotuje pracowników JST do profesjonalnego wykonywania tego zadania.

Liliana Zientecka

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE: Liliana Zientecka
- praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
- autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
- odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Uczestnicy szkolenia
Pracownicy samorządowi odpowiedzialny za przeprowadzenie oceny pracy dyrektora.

Korzyści z udziału w szkoleniu
1. Uczestnicy szkolenia zdobędą uporządkowaną wiedzę o nowych zasadach oceny pracy dy-rektora i zakresie stosowania tych przepisów przez organ prowadzący.
1. Uczestnicy szkolenia zdobędą umiejętność przeprowadzenia rzeczywistej weryfikacji stopnia spełniania przez dyrektora kryteriów oceny stosowanych przez JST.

Plan zajęć – 2 sesje po 1,5 godziny

1. Repetytorium z przepisów prawa o ocenie pracy dyrektora:
1) zadania i kompetencje kuratora oświaty,
2) zakres oceny pracy dyrektora dokonywany przez organ prowadzący;
3) kryteria oceniane wspólnie i kryteria oceniane odrębnie- wykaz kryteriów z podziałem na kompetencje KO i kompetencje JST- wspólne i odrębne.
2. Analiza przepisów o stosowaniu punktacji w ocenie pracy dyrektora.
3. Jak ocenić stopień spełnienia przez dyrektora poszczególnych kryteriów – wzór wskaźników oceny kryteriów obowiązkowych.
4. Dokumentowanie procesu oceny pracy dyrektora w organie prowadzącym:
1) dokumentacja wszczęcia oceny pracy dyrektora przez organ prowadzący;
2) ustalenie stopnia spełniania kryteriów oceny – wzór pism w sprawie;
3) wzór cząstkowej oceny pracy dyrektora wraz z uzasadnieniem;
4) tryb przekazania cząstkowej oceny dyrektora ocenianemu dyrektorowi i organowi nadzo-ru.
5. Udział organu prowadzącego w komisji rozpatrującej wniosek dyrektora o ponowne ustalenie oceny pracy.

Metody i formy prowadzenia zajęć
1. Wykład informacyjny w czasie rzeczywistym w formie prezentacji uporządkowanej wiedzy z zakresu szkolenia.
2. Metoda rozwijania praktycznych umiejętności zarządzania oświatą w formie dyskusji za po-średnictwem czatu, prezentacji dobrych praktyk i wzorów dokumentów do wykorzystania.