- zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
- uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
- platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.
ADRESACI:
Szkolenia przeznaczone przede wszystkim dla decydentów, pracowników właściwych w sprawach zarządzania kryzysowego, pracowników gminnych i powiatowych centrów zarządzania kryzysowego, jednostek organizacyjnych gminy, przedstawicieli spółek komunalnych i przedsiębiorców realizujących zadania z zakresu zarządzania kryzysowego, przedstawicieli służb, straży i inspekcji, przedstawicieli społecznych organizacji ratowniczych, a także wszystkich innych osób zainteresowanych problematyką powyższych szkoleń.
PROWADZĄCY:
niezależny ekspert i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego. W przeszłości pracownik samorządowy miasta wojewódzkiego, gdzie prowadził sprawy obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Współautor wielu analiz, planów, procedur i instrukcji oraz organizator i prowadzący szkoleń, ćwiczeń i treningów. Doświadczony trener i szkoleniowiec. Autor licznych publikacji dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia, współautor publikacji „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa” oraz „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”.
Biegły przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w specjalizacji „zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności”. Trzykrotnie powoływany na specjalistę Najwyższej Izby Kontroli w toku kontroli nr P/17/040 „Przeciwdziałanie terroryzmowi i zwalczanie zagrożeń terrorystycznych”.
Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
PROGRAM:
1. Rodzaje i przeznaczenie świadczeń na rzecz obrony
2. Przepisy prawa regulujące świadczenia na rzecz obrony
3. Nakładanie obowiązku świadczeń osobistych w czasie pokoju
a. właściwość organów,
b. osoby podlegające obowiązkowi świadczeń,
c. zwolnienie z obowiązku świadczeń osobistych,
d. tryb i forma nakładania i wykonywania obowiązku świadczeń osobistych,
e. obowiązki i uprawnienia osób obowiązanych do świadczeń.
4. Nakładanie obowiązku świadczeń rzeczowych w czasie pokoju
a. właściwość organów,
b. podmioty podlegające obowiązkowi świadczeń,
c. przedmiot świadczeń i wyłączenia,
d. tryb i forma nakładania świadczeń rzeczowych,
e. obowiązki i uprawnienia posiadaczy nieruchomości i rzeczy ruchomych.
5. Świadczenia w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny
a. właściwość organów,
b. osoby i podmioty podlegające obowiązkowi świadczeń,
c. tryb i forma nakładania obowiązku świadczeń,
d. obowiązki i uprawnienia osób i podmiotów obowiązanych do świadczeń.
Miejsce szkolenia
Internetwww.owal.edu.pl, Szkolenie online
