Prawidłowa aktualizacja rocznych kwot dotacji dla placówek wychowania przed-szkolnego na 2022 r. na podstawie najnowszego orzecznictwa

12 kwietnia 2022 09:00-12:30

Szanowni Państwo
Ustawa budżetowa na 2022 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw 4 lutego br. T
o oznacza, że w kwietniu JST zobowiązane są do aktualizacji rocznych kwot dotacji wypłacanych jednostkom oświatowym. Zapraszam Państwa na szkolenie, które poprowadzę, jako repetytorium z przepisów dotyczących pierwszej aktualizacji rocznych kwot dotacji dla placówek wychowania przedszkolnego, z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa w sprawie.

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
• Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
• Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:
• praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświa-towej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
• autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowe-go i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
• odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Adresaci
Pracownicy samorządowi odpowiedzialni za czynności związane z udzielaniem dotacji oświatowych z budżetu JST, przedstawiciele podmiotów dotowanych, wszyscy zainteresowani.

Korzyści z udziału w szkoleniu
1. Zdobycie aktualnej wiedzy potrzebnej dla prawidłowego ustalania rocznych kwot dotacji dla placówek wychowania przedszkolnego.
2. Zdobycie umiejętności prawidłowego dokonania wyrównania części dotacji wypłaconych w miesiącach I-IV.

Plan szkolenia – dwie sesje po 1,5 godziny.
1. Analiza rozporządzenia w sprawie podziału subwencji oświatowej na 2022 r. w zakresie fi-nansowania zadań wychowania przedszkolnego, wczesnego wspomagania rozwoju
i zajęć rewalidacyjno-wychowawczych – identyfikacja zmian.
2. Tryb ustalenia podstawowej PKD dla jednostek wychowania przedszkolnego - gotowy wzór działania (Excel) – identyfikacja najczęściej popełnianych błędów.
3. Prawidłowe ustalenie rocznych kwot dotacji uczniów objętych kształceniem specjalnym w placówkach wychowania przedszkolnego – identyfikacja najczęściej popełnianych błędów.
4. Prawidłowe ustalenie rocznych kwot dotacji dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w placówkach wychowania przedszkolnego – identyfikacja najczęściej popełnianych błędów.
5. Prawidłowe ustalenie rocznych kwot dotacji na uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych realizowanych przez placówki wychowania przedszkolnego
– identyfikacja najczęściej popełnianych błędów.
6. Podstawa prawna wyrównania części dotacji wypłaconych w miesiącach I-IV:
1) prawidłowe sprawdzenie ustawowych limitów wzrostu lub obniżenia miesięcznych kwot dotacji – wzór działania (Excel);
2) wyrównanie części dotacji wypłaconych w miesiącach I-IV– proste i skuteczne rozwiązanie – wzór działania (Excel).
7. Obowiązek informowania dotowanego o sposobie wyrównania części dotacji wypłaconych w miesiącach I-IV - wzór pisma do dotowanego.
8. Prawidłowe przekazywanie dotacji – stosowanie właściwych rozdziałów klasyfikacji budże-towej.
Metoda i forma pracy
Metody asymilacji wiedzy z praktycznym działaniem. Dyskusja dydaktyczna w oparciu o wzory działań do zastosowania.