Online: Kontrola zarządcza od podstaw

19 czerwca 2023 09:00-13:00

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, MPA – Master of Public Administration, audytor wewnętrzny CGAP (Certified Government Auditor Proffesional), audytor wewnętrzny, egz. Min. Fin., audytor wiodący systemów bezpieczeństwa informacji w oparciu o ISO 27001, audytor systemów zarządzania antykorupcyjnego według ISO 37001, biegła sądowa w zakresie audytu wewnętrznego. W latach 2011-2014 Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ds. koordynacji kontroli zarządczej, odpowiedzialna za koordynowanie wdrożenia systemu kontroli zarządczej w UEP, ponownie powołana do pełnienia tej funkcji na kadencję 2020-2023. Autorka i redaktorka publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych audytowi wewnętrznemu, zarządzaniu ryzykiem i szeroko rozumianej kontroli zarządczej. Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i szkoleniowe w obszarze audytu wewnętrznego, kontroli zarządczej, zarządzania ryzykiem i obszarach pokrewnych. Członek Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oraz Praktycy Compliance Stowarzyszenie.

1. Podstawy prawne kontroli zarządczej
2. Kontrola zarządcza a kontrola finansowa
3. Cele kontroli zarządczej
4. Odpowiedzialność za adekwatną i skuteczną kontrolę zarządczą
5. Model COSO I a standardy kontroli zarządczej
6. Środowisko wewnętrzne funkcjonowania kontroli zarządczej
7. Planowanie działalności jako punkt wyjścia do zarządzania ryzykiem w jednostce
8. Zarządzanie ryzykiem jako element kontroli zarządczej
9. Mechanizmy kontroli – odpowiedź na zidentyfikowane ryzyka
10. Monitorowanie i ocena kontroli zarządczej.