Online: Program „Opieka 75+” – edycja 2023

03 kwietnia 2023 10:00-13:00

Forma szkolenia:

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Informacje o prowadzącym:
Radca prawny i doktor nauk prawnych. Nauczyciel akademicki, którego główny obszar zainteresowań naukowych obejmuje prawo administracyjne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa pomocy społecznej oraz prawo pracy. Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach oraz uczestnik kilkudziesięciu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych. Pracę naukową łączy z wykonywaniem zawodu radcy prawnego. W ramach własnej kancelarii prowadzi szkolenia dla pracowników organów administracji publicznej oraz świadczy pomoc prawną przede wszystkim na rzecz osób prawnych i instytucji publicznych, współpracując m.in. ośrodkami pomocy społecznej. Zrealizował ponad sto czterdzieści szkoleń z zakresu szeroko rozumianego prawa pomocy społecznej.

Materiały szkoleniowe:

• program „Opieka 75+” – edycja 2023
  • wybrane postanowienia programu „Opieka75+” – edycja 2023 wraz z komentarzami
  • wzór decyzji w spawie usług opiekuńczych z komentarzami

Program szkolenia:

1. Najważniejsze regulacje prawne, w tym:
1.1. podział źródeł prawa na powszechnie obowiązujące i wewnętrzne,
1.2. program „Opieka 75+” jako źródło prawa wewnętrznego oraz wynikające z tego praktyczne konsekwencje.
2. Podstawy prawne Programu.
3. Zakres podmiotowy i przedmiotowy Programu.
4. Kwalifikowanie uczestników ramach Programu.
5. Omówienie wzoru decyzji przyznającej usługi opiekuńcze wraz z komentarzami.
6. Zadania podmiotów uczestniczących w realizacji Programu.
7. Finansowanie Programu.
8. Aktualne problemy oraz najczęstsze wątpliwości.
9. Najnowsze rekomendacje i dobre praktyki.
10. Panel dyskusyjny