Online: Regulacja stanów prawnych nieruchomości

06 maja 2024 09:00-15:00

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

radca prawny specjalizujący się w prawie administracyjnym i prawie nieruchomości, były członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu, mediator. Doradza w zakresie dotyczącym urządzeń przesyłowych, prawa nieruchomości, planowania przestrzennego oraz ochrony przyrody i środowiska. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców i dla urzędników administracji samorządowej. Autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego.

CELE I ADRESACI:
Adresatami są jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli (głównie osoby z wydziałów zajmujących się inwestycjami oraz zasobami majątkowymi JST). Szkolenie przedstawia najważniejszą problematykę regulacji, która pojawia się w sprawach sądowych i administracyjnych z tego zakresu - zarówno w sytuacjach, gdy to JST jest podmiotem zabiegającym o uregulowanie stanu prawnego nieruchomości, jak i gdy regulacja taka jest dokonywana z inicjatywy innego podmiotu (np. realizującego inwestycję na nieruchomości).

1. Wprowadzenie
2. Księgi wieczyste
2.1 Struktura ksiąg wieczystych
2.2 Wpisy i ich znaczenie