Online: Wynagrodzenia w praktyce w 2022 r. oraz od 2023 r. w tym zmiany w podatku, skali, ulgach oraz składce zdrowotnej na przykładach

31 sierpnia 2022 10:00-14:00

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania,
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail,
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze lub aplikację w smartfonie.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu wprowadzonych zmian w ustawie PIT oraz zasad alternatywnego naliczania wynagrodzeń z umów o pracę i umów cywilnoprawnych.  W trakcie szkolenia omówione zostaną zmiany w podatku już wprowadzone jak i planowane w kolejnym okresie. Przedstawione zostaną na przykładach zasady rozliczania wynagrodzeń z umów o pracę, umów zleceń, umów o dzieło oraz z działalności gospodarczej. Szkolenie oparte zostanie na przepisach ustaw, rozporządzeń, projektów ustaw oraz objaśnień podatkowych MF oraz ZUS.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:

Doświadczony praktyk, ekspert, wykładowca licznych szkoleń dla jednostek sektora finansów publicznych, doradca jednostek samorządowych z zakresu rozliczania i ewidencjonowania projektów dofinansowanych ze środków UE. Wykładowca na szkoleniach służb cywilnych z zakresu podatku VAT, podatku PIT, ewidencjonowania i rozliczania projektów oraz ewidencji księgowej podatku VAT. W ramach szkoleń przeprowadziła ponad 5 tys. godzin szkoleniowych oraz przeszkoliła ponad 14 tys. osób.

Od 2010 właścicielka kancelarii rachunkowo-podatkowej.

Cele i korzyści:

• Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom informacji na temat zmian w podatku dochodowego od osób fizycznych.
  • Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z nowymi wprowadzonymi zmianami przepisów prawa podatkowego, które weszły w życie w 2022 roku oraz w trakcie tego roku.
  • Uczestnicy dowiedzą się jaki wpływ na ich bieżącą pracę będą miały ciągłe zmiany w przepisach podatkowych.
  • W ramach szkolenia nastąpi podsumowanie zmian oraz zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w 2022 r..
  • Uczestnicy na przykładach poznają lub utrwalą zasady rozliczania wynagrodzeń z umowy o pracę, umów cywilnoprawnych czy też działalności gospodarczej.

Grupa docelowa:

Zapraszamy na szkolenie pracowników działów kadr i płac zajmujący się rozliczaniem dochodów uzyskiwanych przez pracowników oraz zleceniobiorców, pracownicy służb księgowych i finansowych, osoby stosujące w bieżącej pracy prawo podatkowe. Szkolenie skierowane jest zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę, jak i dla bardziej doświadczonych osób, które dzięki szkoleniu będą mogły zaktualizować już posiadaną wiedzę.

Program szkolenia:

1. Wyliczenie wynagrodzeń z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych od 2022 r. z uwzględnieniem zmian wprowadzonych od 01.07.2022 r. na przykładach

a)      Koszty uzyskania przychodów oraz kwota wolna od podatku obowiązująca po zmianach od 01.2022 r: oraz 07.2022 r.

b)      Skala podatkowa oraz stawki podatku.

c)      Składki ZUS, składka zdrowotna oraz zmiany w uldze dla klasy średniej oraz mechanizmie rolowania podatku – progi zarobków, algorytm wyliczenia, sposób wyliczenia na przykładach

d)      Kilka wynagrodzeń w jednym miesiącu – kiedy i jak rozliczyć z uwzględnieniem nowych zasad naliczania składki zdrowotnej oraz skali podatkowej.

e)      Pracownik zatrudniony na część etatu – zasady naliczania wynagrodzenia i składki zdrowotnej a oświadczenie PIT 2.

f)       Rozliczanie umów cywilnoprawnych w tym planowane zmiany w oskładkowaniu umów zleceń i o dzieło – przykłady

g)      Zwolnienie od podatku dla osób do 26 roku życia w tym składka zdrowotna – przykłady rozliczeń.

h)      Zwolnienie od podatku dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i pozostały na rynku pracy - przykłady naliczania wynagrodzenia oraz składki zdrowotnej

i)        Zwolnienie od podatku dla rodziców czwórki lub więcej dzieci – przykłady naliczania wynagrodzenia oraz składki zdrowotnej

j)        Ulga na powrót, dla kogo? – zasady rozliczania

k)      Powołanie, mianowanie, kontrakty, Rady Nadzorcze, Zarząd, Prokura i inne a naliczanie składki zdrowotnej oraz kosztów uzyskania przychodu.

l)        Rozliczanie osób samotnie wychowujących dzieci – z uwzględnieniem wprowadzonych zmian.

m)   Wnioski i oświadczenia pracowników zmiany.

1. Działalność gospodarcza – zmiany w zasadach rozliczania podatku i składki zdrowotnej – na przykładach
  2. Zmiany zasad opodatkowania dla liniowców, ryczałtu, karty podatkowej od 01.07.2022 r. oraz z mocą wsteczną od 01.01.2022 r. – na przykładach.
  3. Rozliczenie roczne dla pracowników – wskazanie problemów
  4. Inne planowane zmiany w ustawie.
  5. Panel dyskusyjny.