Online: Zadania samorządu terytorialnego w ustawie o obronie ojczyzny

20 maja 2024 09:00-13:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.Cele:

Celem szkolenia jest omówienie przepisów ustaw o obronie ojczyzny, która zastępuje dotychczasowe przepisy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie szkolenia omówione zostaną zakres przedmiotowy i podmiotowy nowych regulacji, najważniejsze zmiany w stosunku do poprzednich przepisów prawa oraz zadania z zakresu spraw obronnych przewidziane do realizacji przez jednostki samorządu terytorialnego.

Program:
1.    Zakres przedmiotowy i podmiotowy nowych przepisów