zaproponuj szkolenia

Podstawy AI w pracy: odkryj, jak szybko usprawnić codzienne zadania

10 października 2024 09:00-14:00

400 zł netto

Forma szkolenia:
• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
• Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
" Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę in-ternetową w komputerze

Poziom szkolenia
• podstawowy - nie jest wymagana wcześniejsza znajomość narzędzi AI,
• pomożemy założyć bezpłatne konta w popularnych serwisach,
• posiadane doświadczenie będzie dodatkowym atutem.
Badanie potrzeb szkoleniowych
Przed szkoleniem uczestnicy wypełnią anonimową ankietę, aby lepiej dostosować część warsztatową do ich codziennych zadań i problemów.

Dla tych, którzy chcą usprawnić swoją pracę
Szkolenie jest skierowane do pracowników umysłowych, którzy chcą zwiększyć swoją codzienną efektywność i zyskać więcej czasu dzięki indywidualnym narzędziom AI. Zdobyte umiejętności będą przydatne w różnych branżach, w sektorze publicznym i prywatnym.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi pracowników umysłowych?
Nie zastąpi – to jest pewne. Ale niektórzy pracownicy mogą zostać zastąpieni innymi.
Tak było, gdy wprowadzano komputery. Potem programy biurowe. Potem internet i e-maile. Specjalistyczne oprogramowanie.
Kto ich nie opanował na poziomie wymaganym na danym stanowisku pracy - odpadał.
Kto opanował wcześniej od innych - zyskiwał przewagę
To także ryzyka
Sztuczna inteligencja to szanse, ale także ryzyka. Omówimy zasady bezpiecznego korzystania z narzędzi AI, aby nie wyrządzić szkody sobie, innym ani swojemu pracodawcy.

Na szkoleniu dowiesz się:
• Jak korzystać z popularnych serwisów takich jak: Chat GPT, Copilot, Gemini i Perplexity?
• W których czynnościach mogą one pomóc?
• Jak konstruować komendy, które dadzą przydatne odpowiedzi?
• Jak udostępniać łatwo wyniki swojej pracy?
• Na jakie narzędzie specjalistyczne warto zwrócić uwagę?
Natychmiastowe korzyści
Dzięki założeniu bezpłatnych kont w serwisach AI oraz praktycznym ćwiczeniom pod okiem trenera, będziesz gotowy, aby natychmiast po szkoleniu wykorzystać AI w swojej pracy.

Program szkolenia
1. Część techniczna (dla potrzebujących)
• Zakładanie bezpłatnych kont w Chat GPT, Copilot, Gemini i Perplexity.
• Sposoby udostępniania konwersacji.
2. Teoria: Wprowadzenie do AI
• Czy sztuczna inteligencja myśli?
• Prawa do wykorzystywania treści generowanych przez AI
• Techniki efektywnego promptowania – czyli jak pisać komendy, aby otrzymać warto-ściowe rezultaty?
• Zasady bezpiecznego wykorzystania AI w pracy.
• Wykrywanie tekstów napisanych przez AI
3. Praktyka: część warsztatowa - praca własna uczestników pod kierunkiem trenera
• AI jako doradca lub nauczyciel
• Inteligentna wyszukiwarka
• Opracowanie tekstu ze źródłami
• Redagowanie pism prostym językiem
• Pomoc w sprawach prawnych
• Opracowanie wzorów dokumentów
• Praca na dokumentach: streszczenia, analizy
• Profesjonalne tłumaczenia
• Generowanie obrazów
• Pomoc w szczególnie trudnych zadaniach
• Pomoc w zadaniach czasochłonnych
• Tematy zgłoszone w ankiecie przedszkoleniowej
4. Podsumowanie i dyskusja
• Omówienie ciekawych wyników uzyskanych przez uczestników szkolenia – na bieżą-co.
• Czy jest potrzebna polityka wykorzystania narzędzi AI w podmiocie?
• Wskazanie, które narzędzia mogą usprawnić pracę w poszczególnych obszarach.

Wymagania techniczne
Szkolenie odbędzie się na platformie …
Uczestnicy szkolenia muszą dysponować komputerem z dostępem do internetu. Posiadanie kamerki i mikrofonu nie jest obowiązkowe, ale ułatwi komunikację podczas szkolenia.
W trakcie szkolenia przewidziana jest rozbudowana część warsztatowa.
Przed szkoleniem uczestnicy otrzymają instrukcję jak założyć bezpłatne konta w celu korzystania z Chat GPT, Copilot, Gemini i Perplexity. Niezbędnej pomocy udzielimy podczas sesji technicznej.

Zaświadczenie
Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia, które będzie dowodem na zdobycie nowych kompetencji w obszarze wykorzystania sztucznej inteligencji. (Format PDF).

Materiały
Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej (PDF):
• prezentację,
• materiały ze wzorcami efektywnych komend,
• instrukcję zakładania kont i udostępniania konwersacji,
• zapis przydatnych komend wypracowanych na szkoleniu.

Trener:
Autor „Dekalogu wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy”.
Entuzjasta nowoczesnych narzędzi w sektorze publicznym, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na przestrzeganie obowiązujących przepisów i zasad.
Ponad 14 lat doświadczenia w administracji rządowej i samorządowej. Przez kilka lat zajmował się praktyczną modernizacją sektora publicznego i zarządzaniem zmianą na poziomie ministerstwa. Najbardziej znany jako specjalista w zakresie zgodności i antykorupcji.
Wykorzystuje dostępne narzędzia AI w swojej pracy. Bada szanse i ryzyka ich wykorzystania w sektorze publicznym na poziomie indywidualnego pracownika.

Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa