Archiwizacja składu chronologicznego i dokumentacji elektronicznej w systemie EZD

12 grudnia 2022 10:00-13:30

Forma szkolenia:
• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
• Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
• Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:

Dorota Szymańska – wieloletni pracownik Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Posiada dłu-goletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i stosowania przepisów kancelaryjnych w pod-miotach publicznych. Uczestnik zespołu roboczego przygotowującego przepisy Rozporządze-nia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jed-nolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Od wielu lat wdraża system EZD PUW w podmiotach publicznych i prowadzi szkolenia z zakresu elektronicznego zarządzania dokumentacji w podmiotach pu-blicznych.

Program:

1. Podstawowe przepisy prawne dotyczące skaldów chronologicznych i archiwizacji w systemie EZD zarządzania dokumentacją w podmiocie.

2. Składy chronologiczne i składy informatycznych nośników danych – regulacje prawne a prak-tyka

1) tworzenie składów chronologicznych i składów informatycznych nośników danych;
2) zasady zarządzania dokumentacją w składach chronologicznych;
3) wypożyczanie i wycofywanie dokumentacji ze składu chronologicznego.

3. Archiwizacja składów chronologicznych i składów informatycznych nośników danych w prze-pisach i praktyce.

4. Jak przygotowywać sprawy elektroniczne do archiwizacji w EZD.

5. Archiwizacja w systemie EZD

1) pojęcie archiwum zakładowego w EZD;
2) na czym polega archiwizacja spraw prowadzonych w postaci elektronicznej;
3) postępowanie z dokumentacją w EZD w przypadku reorganizacji komórek organi-zacyjnych.
4) różnice w archiwizacji dokumentacji nieelektronicznej i elektronicznej;
5) brakowanie dokumentacji elektronicznej – regulacje prawne
6) przekazywanie materiałów archiwalnych do archiwów państwowych
a) regulacje prawne
b) co to jest system ADE.