Online: Ochrona sygnalistów - nowe wyzwanie dla pracodawców

06 listopada 2024 09:00-13:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Wspólnik Kancelarii Prawnej, Administrator Bezpieczeństwa Informacji, doktorant i absolwent Wydziału Prawa i Administracji UKSW, absolwent studiów podyplomowych “Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej w Praktyce”. Specjalista w zakresie ochrony danych osobowych. W codziennej pracy świadczy usługi doradcze oraz prowadzi szkolenia dla instytucji prywatnych i publicznych Jest autorem publikacji naukowych z kilku dziedzin prawa. Szkolenia prowadzi od 2006 roku.

CELE SZKOLENIA:
Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z przepisami prawnymi dotyczącymi ochrony sygnalistów, w tym z odpowiednimi aktami prawnymi oraz regulacjami.

1.    Podstawy prawne.
2.    Przedmiotowy i podmiotowy zakres obowiązujących przepisów o ochronie sygnalistów.
3.    Obowiązki pracodawcy podczas procesu wdrożeniowego.
4.    Osoby odpowiedzialne za monitoring stosowania dyrektywy.
5.    Etapy wdrożeniowe systemu obsługi sygnalistów
6.    Typologia i definicje sygnalisty.
7.    Procedura zgłoszeń – niezbędne dokumenty.
8.    Poufność, a anonimowość sygnalisty.
9.    Zakres ochrony i odpowiedzialność sygnalisty.
10.    Ochrona danych osobowych podczas procesu wdrożeniowego.
11.    Zgłaszanie naruszeń za pośrednictwem zewnętrznych kanałów.
12.    Dyskusja, pytania uczestników.