Online: Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

18 sierpnia 2023 09:00-14:00

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Aktualnie wykładowca akademicki, trener, dyrektor ds. ochrony danych w kancelarii prawnej, inspektor ochrony danych w spółkach grupy kapitałowej w branży ochrony zdrowia. Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym, sądowym postępowaniu egzekucyjnym i prawie ochrony danych osobowych, a także w prawie pomocy społecznej i prawie pracy. Autor licznych publikacji naukowych i opinii prawnych. Wieloletni konsultant i trener firm doradczych. Ceniony dydaktyk i praktyk. Zajmuje się szkoleniami pracowników organów administracji publicznej na szczeblu centralnym i terenowym oraz prawników praktyków, a także pracowników przedsiębiorstw i spółek. Specjalista w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców oraz wdrażania standardów ochrony danych osobowych w organizacjach polskich i zagranicznych. Za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne wielokrotnie nagradzany licznymi stypendiami doktorskimi i motywacyjnymi, w tym Nagrodą Rektora UŁ.

1. Redefinicja pojęcia przemocy w rodzinie
2. Rodzaje przemocy
3. Osoba doznająca przemocy
4. Osoba stosująca przemoc
5. Rodzaje programów pomocowych i uczestnictwo gmin oraz powiatów
6. Kwalifikacje osób zajmujących się profilaktyką przemocową
7. Obowiązki członków zespołu interdyscyplinarnego
8. Zmiany w zakresie funkcjonowania grup roboczych
9. Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej w ramach posiedzeń ZI
10. Uchylanie się sprawcy przemocy od współpracy
11. Grupy diagnostyczno – pomocowe i ich zadania
12. Zmiany w procedurze Niebieskie karty
13. Ochrona danych sprawców i pokrzywdzonych
14. Utworzenie Zespołu Monitorującego i jego zadania
15. Zmiany w przepisach szczególnych.