Terminy szkolenia: 13 lutego, 8 kwietnia 2025 r. 09:00-14:00
- zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
- uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
- platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.
PROWADZĄCY:
Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Humanistycznym, kierunek: Socjologia – Multimedia i Komunikacja Społeczna oraz na Wydziale Zarządzania, kierunek: Zarządzanie Kadrami Przedsiębiorstwa. Ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Finansów: Zakres Rachunkowość i Finanse. Posiada Certyfikat Księgowy wydany przez Ministra Finansów Nr 64121/2013. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobyła podczas ponad dziesięcioletniej pracy na samodzielnym stanowisku Specjalisty do spraw kadr i płac w biurze rachunkowym. Dzięki współpracy z wieloma różnymi podmiotami nabyła doskonałe kompetencje. Na bieżąco się doszkala i aktualizuje swoją wiedzę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Działalność szkoleniową rozpoczęła w 2016 roku. Z powodzeniem ją kontynuuje i udoskonala prowadząc liczne kursy oraz szkolenia z zakresu kadr i płac.
CELE SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest aktualizacja i uporządkowanie wiedzy z zakresu przepisów dotyczących akt osobowych i dokumentacji niezbędnej przy zatrudnianiu pracowników, kontynuacji i zakończeniu zatrudnienia.
ADRESACI:
Szkolenie dedykowane jest dla osób, które chcą rozpocząć karierę w dziale kadr i płac albo poszerzyć, usystematyzować bądź swoje kwalifikacje zawodowe oraz osoby prowadzące działalność dopełniając obowiązków publiczno-prawnych związanych z zatrudnieniem pracowników samodzielnie
KORZYŚCI:
Uczestnicy szkolenia mają możliwość nabycia, zaktualizowania i usystematyzowania wiedzy bezpośrednio przekładającej się na rzetelność i efektywność pracy.
PROGRAM:
1. Akta osobowe z omówieniem dokumentów zamieszczanych podczas całego procesu zatrudniania i pracy:
a. Część A
b. Część B
c. Część C
d. Część D
e. Część E
2. Dokumentacja pracownicza -podstawowe zasady
a. czas pracy
b. urlopy
c. wynagrodzenia
d. odzież robocza
3. Przechowywanie akt osobowych
a. Okresy archiwizacji
b. Skrócenie okresu przechowywania akt osobowych
4. Elektroniczne akta osobowe
5. Dokumentacja umów cywilnoprawnych
6. Panel dyskusyjny
Wykaz literatury:
- Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 2369).
- Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy.
- Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10.12.2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej
Miejsce szkolenia
Internetwww.owal.edu.pl, Szkolenie online