Online: Dodatkowa aktualizacja rocznych kwot dotacji w sierpniu − sprawnie i skutecznie.

22 sierpnia 2022 13:00-16:00

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Szanowni Państwo,

Wprowadzenie standardów zatrudnienia specjalistów do szkół i przedszkoli nakładają na JST obowiązek dokonania już drugiej dodatkowej aktualizacji rocznych kwot dotacji w sierpniu. Zapraszam na szkolenie, na którym omówię zarówno sposób aktualizacji rocznych kwot dotacji, jak i wyrównania części dotacji wypłaconych w miesiącach I-VIII.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:Liliana Zientecka

• praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej) - 34 letni staż pracy na wszystkich szczeblach administracji oświatowej,
  • autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą,
  • odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Adresaci szkolenia

Pracownicy samorządowi odpowiedzialni za czynności związane z udzielaniem dotacji oświatowych z budżetu JST, przedstawiciele podmiotów dotowanych, wszyscy zainteresowani.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

• Zdobycie aktualnej wiedzy potrzebnej dla prawidłowego ustalania rocznych kwot dotacji na podstawie jednorazowych aktów prawnych i dodatkowej metryczki oświatowej.
  • Nabycie umiejętności prawidłowego wyrównania części dotacji wypłaconych w miesiącach I-VIII.

Program szkolenia: 2 sesje po 1,5 godziny

1. Standaryzacja zatrudnienia specjalistów podstawą aktualizacji rocznych kwot dotacji w sierpniu – ustawowy obowiązek aktualizacji wybranych kwot dotacji.
  2. Identyfikacja zmian mających wpływ na aktualizację rocznych kwot w sierpniu
     – omówienie rozporządzenia zmieniającego podział subwencji oświatowej i metryczki oświatowej z sierpnia br.
  3. Zakres aktualizacji rocznych kwot dotacji w szkołach.
  4. Zakres aktualizacji rocznych kwot dotacji w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.
  5. Prawidłowe ustalenie rocznych kwot dotacji w wyniku dodatkowej aktualizacji w sierpniu- algorytm działania - wzór działania (Excel).
  6. Praca warsztatowa na własnej metryczce i własnych przykładach – proszę przygotować dane jednej szkoły lub przedszkola (uczeń objęty kształceniem specjalnym).
  7. Prawidłowe wyrównanie części dotacji wypłaconych w miesiącach I-VIII – wzór działania (Excel);
  8. Obowiązek informowania dotowanego o sposobie wyrównania części dotacji wypłaconych w miesiącach I-VIII - wzór pisma do dotowanego.

Metoda i forma prowadzenia zajęć

Dyskusja dydaktyczna w oparciu o wzory działań do zastosowania.