Online: Godziny ponadwymiarowe nauczycieli - jak rozliczać i optymalizować wydatki?

23 sierpnia 2024 09:00-14:00

Terminy szkolenia: 23 sierpnia, 5 września 2024 r. 09:00-14:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

ADRESACI:
Pracownicy samorządów, dyrektorzy szkół i placówek samorządowych.

1.    Co to są godziny ponadwymiarowe. Maksymalna liczba godzin ponadwymiarowych za zgodą i bez zgody nauczyciela.
2.    Godziny ponadwymiarowe dla dyrektorów i innych stanowisk kierowniczych.
3.    Kalkulacja stawki za godzinę ponadwymiarową w zależności od stopnia awansu zawodowego (przykład w arkuszu kalkulacyjnym).
4.    Obliczanie miesięcznej wartości wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, w tym w przypadkach, w których niektóre godziny nie zostały zrealizowane (przykład w arkuszu kalkulacyjnym).
5.    Kiedy przysługuje, a kiedy nie przysługuje wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe?
6.    Finansowe korzyści związane z godzinami ponadwymiarowymi. Rola godzin ponadwymiarowych w rozliczeniu średniego wynagrodzenia. Minimalna liczba godzin ponadwymiarowych zapewniająca optymalność wydatków na wynagrodzenia.

23 sierpnia, 5 września 2024 r. 09:00-14:00

CENA:                                    365 zł netto za uczestnika

-       zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,

-       uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,

-       platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Grzegorz Pochopień

Przez 6 lat pracownik Ministerstwa Finansów, później przez 9 lat pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej. W Ministerstwie Edukacji Narodowej na początku Naczelnik Wydziału Analiz w Departamencie Ekonomicznym, a potem przez 6 lat pełnił funkcję Dyrektora Departamentu odpowiedzialnego za System Informacji Oświatowej oraz za finansowanie zadań oświatowych, w tym za opracowanie corocznego algorytmu podziału części oświatowej subwencji ogólnej.

Autor m.in. ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek niesamorządowych (autor definicji: podstawowa kwota dotacji, wskaźnik zwiększający, statystyczna liczba uczniów, najbliższa gmina/powiat).

Absolwent Matematyki Finansowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Master of Business Administration na Uniwersytecie Warszawskim.

ADRESACI:

Pracownicy samorządów, dyrektorzy szkół i placówek samorządowych.

1.    Co to są godziny ponadwymiarowe. Maksymalna liczba godzin ponadwymiarowych za zgodą i bez zgody nauczyciela.

2.    Godziny ponadwymiarowe dla dyrektorów i innych stanowisk kierowniczych.

3.    Kalkulacja stawki za godzinę ponadwymiarową w zależności od stopnia awansu zawodowego (przykład w arkuszu kalkulacyjnym).

4.    Obliczanie miesięcznej wartości wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, w tym w przypadkach, w których niektóre godziny nie zostały zrealizowane (przykład w arkuszu kalkulacyjnym).

5.    Kiedy przysługuje, a kiedy nie przysługuje wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe?

6.    Finansowe korzyści związane z godzinami ponadwymiarowymi. Rola godzin ponadwymiarowych w rozliczeniu średniego wynagrodzenia. Minimalna liczba godzin ponadwymiarowych zapewniająca optymalność wydatków na wynagrodzenia.