Online: II AKTUALIZACJA DOTACJI DLA PRZEDSZKOLI NIESAMORZĄDOWYCH NA 2024 rok. JAK POLICZYĆ? KIEDY WYPŁACIĆ? - Elżbieta Rabenda

02 października 2024 10:00-14:00

Data szkolenia:

2.10.2024

Godziny szkolenia:

Przebieg szkolenia:

9.00 – 10.00 – logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień

10.00 – 15.00 – szkolenie

Termin nadsyłania zgłoszeń:

30.09.2024

Cena szkolenia: 420 zł netto / os.

Informacje o prowadzącym: Elżbieta Rabenda

•     wieloletni praktyk oświatowy w szkolnictwie i samorządzie na stanowiskach kierowniczych, edukator w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalista z zakresu tzw. prawa oświatowego.  Ceniony wykładowca, zbierający wysokie oceny od uczestników szkoleń. Dotychczas przeszkoliła ponad 8500 samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.
•    Na zlecenie gmin i powiatów dokonuje analizy arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli pod kątem implementacji przepisów prawa oraz zoptymalizowania oświatowych budżetów. Kontroluje na zlecenie samorządów szkoły i przedszkola niepubliczne. Autorka licznych publikacji, prelegentka konferencji ogólnopolskich, ekspert w panelach dyskusyjnych na zaproszenie wydawnictw, instytucji, wykładowca współpracująca z publicznymi i niepublicznymi ODN w całym kraju, trener Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Akademii Wspólnoty dla wydawnictwa Municipium, ośrodków FRDL w całym kraju, RIO, edukator wspomagający szkoły oraz sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli i kadry zarządzającej, prowadzonych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne i niektóre Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, prowadzi webinaria, a także trener w wielu innych instytucjach i firmach szkoleniowych. Członek OSKKO. Ekspert z listy MEN (poz.1121). Odznaczona Medalem K.E.N.

PROGRAM SZKOLENIA

Uczestnicy proszeni są o przygotowanie aktualnych planów finansowych przedszkoli na dzień 30.09.

1. Przepisy prawa o naliczaniu dotacji- uporządkowanie na 2024 r. po kolejnych nowelizacjach prawa.

2. Ćwiczenia z obliczania kwoty dotacji na przykładzie gminnej jednostki. Wyjaśnienie podstawowych pojęć i intencji ustawodawcy;

3. Warsztaty z wykonywania aktualizacji i wyrównywania kwoty dotacji: czy robimy to prawidłowo?

4. Aktualizacja 2024 r.- krok po kroku naliczania dotacji. Kalkulator I i II aktualizacji PKD.

5. Dyskusja, odpowiedzi na pytania Uczestników.