- Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
- Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
- Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze
INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:
trener, praktyk, ekspert z zakresu spraw pracowniczych z ponad dwudziestoletnim stażem. Magister prawa i administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładowca akademicki. Posiada bogate doświadczenie poparte praktyką w zakresie prawa pracy pracowników administracji samorządowej. Aktualnie dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego. Doświadczony dydaktyk, współpracujący z wieloma ośrodkami szkoleniowymi.
Adresaci: szkolenie kierowane jest do
- Pracodawców samorządowych,
- sekretarzy miast, gmin i powiatów,
- pracowników zajmujących się problematyką kadrową w urzędach i jednostkach samorządowych gminnych powiatowych i wojewódzkich.
Cel szkolenia: Celem szkolenia jest przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej prowadzenia spraw kadrowych, a przede wszystkim wiedzy z zakresu przeprowadzania naboru na wolne stanowiska urzędnicze, łącznie z obowiązującą i fakultatywną dokumentacją w urzędach i jednostkach samorządowych gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
W programie szkolenia uwzględnione zostały zmiany wprowadzone ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Program szkolenia:
1. Akty prawne regulujące status pracowników samorządowych.
2. Formy zatrudnienia w samorządzie.
3. Nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze:
a. osoby odpowiedzialne za dokonanie naboru,
b. procedura poprzedzająca nabór,
c. określenie wymagań niezbędnych i dodatkowych,
d. przeprowadzenie naboru – metody i techniki naboru,
e. kryteria wyłaniania kandydata,
f. protokół pokonkursowy,
4. Ogłoszenie wyników naboru.
5. Dokumenty pozostałe po przeprowadzeniu naboru
6. Przechowywanie dokumentacji związanej z naborem.
7. Wyjątki od przeprowadzania naboru.
8. Nabory fakultatywne.
9. Zatrudnienie w samorządzie bez przeprowadzania naboru
10. Orzecznictwo sądowe.
Materiały szkoleniowe obejmują część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów pism które można wykorzystać w bieżącej pracy.
Miejsce szkolenia
Internetwww.owal.edu.pl, Szkolenie online
