Online: Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, nadzór pedagogiczny i zmiany w prawie oświatowym w roku szkolnym 2024/2025

27 sierpnia 2024 09:00-13:00

Data szkolenia:

27.08.2024 r.

Godziny szkolenia:

Przebieg szkolenia:

8.00 – 9.00 – logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień

9.00 – 13.00 – szkolenie

Termin nadsyłania zgłoszenia:

23.08.2024 r.

Cena szkolenia: 365 zł netto / os.

Cena przy zapisie 2 lub więcej osób: 335 zł netto/os.

Na dyrektorze placówki oświatowej spoczywa wiele obowiązków, zarówno tych, związanych z zarządzaniem strategicznym szkołą lub przedszkolem, jak i codziennych, bieżących zadań, dotyczących funkcjonowania placówki w obszarze kształcenia, czy wychowania. Jak zaprojektować procesy zarządzania, kształcenia i wychowania? Jak opracować planu nadzoru pedagogicznego i jak określić sposób realizacji kierunków oświatowej państwa? To pytania, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Cel szkolenia:

Uczestnicy otrzymają kompendium wiedzy na temat realizacji podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa. Uczestnicy zajęć otrzymają również obszerny pakiet gotowych wzorów dokumentów, dzięki którym planowanie nadchodzącego roku szkolnego przebiegnie szybko i sprawnie, m.in.:
- Ebook „Zmiany w prawie oświatowych”
- Opis realizacji kierunków polityki oświatowej państwa
- plany nadzoru pedagogicznego

Korzyści dla uczestników szkolenia:
• Zdobędziesz konkretną i praktyczną wiedzę
• Otrzymasz możliwość konsultacji e-mailowej z prowadzącym po szkoleniu
• Wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami w przyjaznych warunkach
• Rozwiniesz swój warsztat pracy

Podczas zajęć odpowiemy m.in. na następujące pytania:

Jakie zmieni się prawo od września 2024 r.
Jakie są cele i priorytety polityki oświatowej państwa
Jakie są najnowsze kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025
Jaki będzie wpływ zmian prawnych na pracę szkół i placówek oświatowych
Jakie są zasady i procedury nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025
Jakie są prawa i obowiązki dyrektorów szkół i placówek oświatowych w zakresie nadzoru pedagogicznego
Jakie jest znaczenie nadzoru pedagogicznego dla jakości edukacji
Jakie są praktyczne aspekty realizacji nadzoru pedagogicznego

Otrzymasz obszerne materiały szkoleniowe:

- Ebook „Zmiany w prawie oświatowych”
- Opis realizacji kierunków polityki oświatowej państwa
- plany nadzoru pedagogicznego

Adresaci szkolenia:

dyrektorzy, wicedyrektorzy, przedstawiciele JST

Informacje o prowadzącym: Roman Lorens

• Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, konsultant ds. organizacji i zarządzania oświatą, lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół, trener i wykładowca, specjalista prawa oświatowego.
  • Ambasador marki MAC Technologie Grupa MAC S.A. oraz ekspert w dziedzinie prawa oświatowego w Wielkopolskim Ośrodku Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu.
  • Certyfikowany trener MANAGEMENT im BILDUNGSSEKTOR” – „TRAIN the TRAINER”, akredytowany Ekspert ©KFE & Akredytowany Trener Instytutu Konsultantów Europejskich.
  • Autor licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu zarządzania oświatą.
  • Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem oświatą oraz nowymi technologiami w edukacji.
  • Wieloletnie  doświadczenia trenerskie  jako wykładowca na   kursach   kwalifikacyjnych   dla   kierowniczej   kadry oświatowej w zakresie zarządzania oraz szkoleniach dla dyrektorów i nauczycieli.
  • trener zdobywający rewelacyjne recenzje od uczestników szkoleń.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Omówienie podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa

2. Przepisy prawa, związane ze zmianami w roku szkolnym 2024/2025.

3. Zasady nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.

Szkolenie on-line

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu;
  • do obsługi platformy polecamy przeglądarkę internetową Google Chrome;
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu - prosimy o podawanie własnych adresów e-mail i numeru telefonu na wypadek problemów technicznych;
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie;
  • każdy uczestnik po szkoleniu otrzyma materiały w formacie pdf na e-mail;
  • OWAL s.c. i trenerzy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.