Online: Policz pieniądze w samorządowej oświacie

23 maja 2022 10:00-14:00

Sieć szkół i przedszkoli, subwencja, arkusze organizacyjne, sposoby na pomniejszenie wydatków

• zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

• Ekspert z listy MEiN (poz. 1121), wykładowca, znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z urzędami gminy i powiatów w całym kraju. Praktyk.
  • Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 98000 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów "Wspólnota", tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

1. Subwencja 2022 - nie wystarczy na wszystkie bieżące wydatki, ale co zrobić, by ją lepiej wykorzystać, bez nadmiernego obciążania własnych środków?
  2. Oddziaływanie arkusza organizacyjnego na subwencję, koszt godziny nauczycielskiej, koszt oddziałów = policzymy i zaplanujemy w samorządowych planach finansowych. Samorządzie - zanim zatwierdzisz arkusze, dobrze policz! Wypunktujemy drogie lub zbędne obszary w organizacji.
  3. Organizacja to komunikacja - stawiamy założenia finansowe i organizacyjne szkołom/przedszkolom. Przygotowania do nowej organizacji szkół i przedszkoli 2022/2023.
  4. Kompetencje zarządcze dyrektora szkoły/przedszkola, a wymagania samorządu w planowaniu wydatków - co wolno i komu?
  5. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Planowanie z rozsądkiem. 40% planowanych zajęć to zdecydowany nadmiar. Co robimy nie tak?
  6. Porozmawiajmy o Państwa ciekawych rozwiązaniach i praktykach.