Online: Regulowanie stanu prawnego nieruchomości w czasach pandemii

12 stycznia 2021 10:00-14:00

WARSZTATY PRAKTYCZNE

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Regulowanie stanu prawnego nieruchomości w czasach pandemii

• Mgr inż. geodezji i kartografii, geodeta uprawniony, obecnie pełni funkcję geodety powiatowego w Starostwie Powiatowym.
• Członek Zarządu Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego (związek celowy powołany do realizacji zadań z dziedziny geodezji i kartografii).
• Posiada wieloletnią praktykę w dziedzinie geodezji i kartografii. Również w ramach własnej działalności gospodarczej. Czynny zawodowo od początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Od 2004r. związany zawodowo z administracją publiczną. W latach 2004 – 2010 kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w jednym z urzędów miejskich, wcześniej praktyka zdobyta w dużej firmie projektowej.
• Doświadczony trener, przygotowuje i prowadzi szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego w tematyce gospodarowania nieruchomościami, geodezji i kartografii oraz tematów pokrewnych.
• Ma na swoim koncie szereg przeprowadzonych podziałów i rozgraniczeń nieruchomości, opracowań do celów prawnych oraz innych prac geodezyjnych.
• Audytor systemów jakości ISO 9001 i 14001. Posiada potwierdzone umiejętności w zakresie negocjacji metodami NLP (Neurolingwistyczne Programowanie).

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Różne „rodzaje” nieruchomości, ogół praw do nieruchomości i ich wykazywanie.
  2. Tytuł prawny do nieruchomości.
  3. Cele wykazywania/regulowania stanu prawnego nieruchomości.
  4. Księga wieczysta jako urzędowy rejestr poświadczający prawa rzeczowe do nieruchomości.
  5. Prawa obligacyjne i roszczenia do nieruchomości.
  6. Niezgodność treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym.
  7. Zakładanie ksiąg wieczystych i dokumenty w postępowaniu wieczystoksięgowym.
  8. Księgi wieczyste a ewidencja gruntów i budynków, role i relacje między rejestrami.
  9. Ujawnianie praw w księgach wieczystych.
  10. Posiadanie samoistne. Zasiedzenie nieruchomości.
  11. Posiadanie zależne.
  12. Wzniesienie budynku na cudzym gruncie oraz przekroczenie granic własności przy wznoszeniu budynku.
  13. Dziedziczenia nieruchomości.
  14. Służebności osobiste i rzeczowe, w tym służebność drogi koniecznej, służebność przesyłu i służebność dożywocia, wynagrodzenia za służebności. Zasiedzenie służebności.
  15. Znoszenie współwłasności.
  16. Obrót nieruchomościami.
  17. Regulowanie stanu prawnego nieruchomości Skarbu Państwa i samorządowych.
  18. Użytkowanie wieczyste.
  19. Badanie stanu prawnego nieruchomości krok po kroku.
  20. Regulowanie stanu prawnego nieruchomości pod drogi i pod drogami.
  21. Grunty pod wodami.