Online: Rozpatrywanie skarg i wniosków przez dyrektora szkoły oraz odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli

28 stycznia 2022 10:00-14:30

Forma szkolenia:

• Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze lub aplikację w smartfonie.
  • Wszystkie materiały wykorzystane podczas zajęć, w tym prezentacja multimedialna, zostaną udostępnione uczestnikom szkolenia.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa na szkolenie dotyczące rozpatrywania skarg i wniosków przez dyrektora szkoły. Ważnym elementem szkolenia jest również omówienie odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, w tym prowadzenie postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych i związanych z tym obowiązkami dyrektora szkoły/placówki. Założenia programowe niniejszego szkolenia są niezmiernie istotne z perspektywy kadry zarządzającej szkołą/placówką.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:

• absolwentka studiów pedagogicznych, ekonomicznych, podyplomowych oraz licznych kursów i szkoleń, w tym Menedżer Administracji, Ekspert Wspomagania, Ekspert 2018, Coach i inne;
  • posiada wieloletnie doświadczenie zawodowye i staż pracy na różnych szczeblach instytucji oświatowych (nauczyciel, wizytator, ekspert), zajmuje się na co dzień zagadnieniami związanymi z tematyką szkolenia, w ramach pełnienia obowiązków przedstawiciela organu nadzoru pedagogicznego, w szczególności w trybie rozpatrywania skarg i wniosków;
  • osoba doświadczona w zakresie prowadzenia zajęć na studiach podyplomowych, wykładów, szkoleń i narad związanych z prawem oświatowym, funkcjonowaniem i organizacją systemu edukacyjnego, zarządzania oświatą oraz organizacją procesu dydaktycznego.

Adresaci:

Szkolenie jest skierowane do dyrektorów szkół/placówek, a także pracowników jst zajmujących się oświatą.

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA:

1. Prawne aspekty dotyczące przyjmowania oraz rozpatrywania skarg i wniosków.
  2. Skarga a wniosek – istotne różnice.
  3. Obowiązki i odpowiedzialność dyrektora w zakresie organizacji przyjmowania oraz rozpatrywania skarg i wniosków.
  4. Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli.
  5. Postępowanie wyjaśniające.
  6. Postępowanie dyscyplinarne.
  7. Obowiązki i odpowiedzialność dyrektora w zakresie odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli.
  8. Panel dyskusyjny.