Online: Tworzenie procedury STANDARDY OCHRONY MAŁOLENICH w placówce oświatowej – warsztat

21 maja 2024 09:00-13:00

FORMA SZKOLENIA:

- Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
- Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
- Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE:

Prawnik. Przez lata pracowała w administracji samorządowej i rządowej, była również zawodową rodziną zastępczą. Kwestie prawne związane z ochroną dzieci krzywdzonych są wyjątkowo bliskie jej sercu.
Prowadzi szkolenia prawne dla rodzin zastępczych, pracowników organizatorów pieczy zastępczej, współpracowała również w realizacji szkoleń organizowanych przez samorządy województw.
Jest trenerem PRIDE (szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze) oraz prowadzi warsztaty wspierające dla rodziców.
W 2021 r. wraz z Fundacją EY stworzyła " Vademecum prawne rodzica zastępczego".
uczestników, trenera oraz organizatora szkolenia powinien być włączony mikrofon/ kamerka mile widziana. Proszę mieć także przy sobie telefon komórkowy do pracy w trakcie warsztatów. Będziemy korzystać z narzędzi: mentimeter i/lub ahaslides. Aplikacji nie ściągamy i nie rejestrujemy się w systemie tylko otrzymujemy kod wejścia do przygotowanych prezentacji. Kilka dni przed warsztatami uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo ankietę do zbadania oczekiwań i potrzeb wynikających z zapisu na warsztaty oraz krótki filmik na temat warsztatów.

Moduł I
• zarys przepisów prawnych związanych z nowymi obowiązkami ciążącymi na placówkach oświatowych w związku z tzw. ustawą Kamilka
• prawna pozycja placówki oświatowej w systemie wspierania dziecka
Moduł II