Online: Urlopy w placówkach oświatowych

01 czerwiec 2021 10:00-14:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa pracy, prawa oświatowego i prawa ubezpieczeń społecznych.
W 2001 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W wyniku prowadzonych badań naukowych na gruncie prawa oświatowego, a w szczególności zasad zatrudniania nauczycieli na podstawie Karty Nauczyciela, w 2018 r. uzyskał tytuł naukowy doktora nauk prawnych.
Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie pracy, obejmującym zarówno ogólne prawo pracy, jak i pragmatyki pracownicze oraz uregulowania dotyczące związków zawodowych. W zakresie zainteresowań leży również tematyka ubezpieczeń społecznych, w tym zwłaszcza dotycząca wcześniejszych emerytur i nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych.
Od ponad 15 lat specjalizuje się w prawie oświatowym w zakresie dotyczącym sfery stosunku pracy nauczycieli, jak i pracowników samorządowych. Współpracuje z różnymi firmami i instytucjami szkoleniowymi, prowadząc szkolenia z zakresu prawa pracy, w tym prawa oświatowego oraz ubezpieczeń społecznych.
Jest autorem wielu publikacji o tematyce związanej z prawem pracy. Jego artykuły i opinie publikowane są w wielu specjalistycznych wydawnictwach.

CELE SZKOLENIA:
Przybliżenie i omówienie zasad rozliczania urlopów wypoczynkowych za ferie zimowe i letnie. Udzielanie urlopu uzupełniającego w nowym roku szkolnym. Rozliczenie urlopów pracowników niepedagogicznych oraz nauczycieli placówek nieferyjnych (np. przedszkoli). Obliczanie ekwiwalentu za urlop po rozwiązaniu stosunku pracy. Udzielanie urlopu dla poratowania zdrowia w Omówienie zmian w zakresie urlopów macierzyńskich, urlopy rodzicielskie i wychowawcze.

1.    Urlop uzupełniający nauczycieli za ferie zimowe i letnie
a.    Zasady udzielania,
b.    Urlop wypoczynkowy a urlop wychowawczy,
2.    Urlop dyrektora i kadry kierowniczej