PRAWA I OBOWIĄZKI NAUCZYCIELI, W TYM OCENA I DYSCYPLINA PRACY ORAZ INNE ZAGADNIENIA Z PRAGMATYKI ZAWODOWEJ

13 maja 2021 16:00-19:00

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

Szkolenie trzygodzinne dla kadry pedagogicznej  SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI w zakresie pragmatyki zawodowej nauczycieli, ze szczególnym omówieniem zakresu obowiązków, przysługujących praw, organizacji i wykorzystania czasu pracy nauczycieli, oceny i dyscypliny pracy oraz właściwego rozumienia zapisów statutowych.

Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), specjalizuje się w zakresie tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, ODN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany. Odznaczona Medalem K.E.N.
Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 9400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (Analiza arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli nie samorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów "Wspólnota", tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej, ekspert w wielu ogólnokrajowych konferencjach branżowych, forów i seminariów.

1. Karta Nauczyciela jako branżowy kodeks pracy:

a) status prawny nauczyciela, czyli jak go postrzega system?

b) jak dobrze być nauczycielem, czyli z czego może on skorzystać, w przeciwieństwie do innych grup zawodowych? Uprawnienia, przywileje i korzyści zabezpieczone ustawami(szerokie omówienie od aspektów zatrudniania po wszelakie świadczenia).

c) są kwiaty, ale i baty, czyli na co uważać powinien nauczyciel w swoim zawodowym życiu? Obowiązki zawodowe, ocena pracy, dyscyplina, kary, oczekiwania środowiska (szerokie omówienie od wymagań ustawowych po rozwiązanie umów).

d) ile pracuje nauczyciel?- czas pracy inny niż u innych branż, czy jednak to samo? Artykuł 42.1-2 ustawy KN, jak go rozumieć?

e) wynagrodzenia nauczycielskie- skomplikowany system, który niełatwo zrozumieć.

2. Ustawa Prawo oświatowe, akta wykonawcze- omówienie najważniejszych zagadnień niezbędnych do funkcjonowania w codziennym życiu zawodowym.

3. Czy chcą Państwo jeszcze o coś zapytać? Czas na dyskusję.