Jak przygotować szkołę/przedszkole do kontroli zewnętrznej?

02 października 2024 10:00-14:30

Informacje organizacyjne:

- zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
- uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
- platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

PROWADZĄCY: Anna Gocłowska
• wieloletni dyrektor szkoły, były wizytator mazowieckiego kuratorium oświaty, wieloletni dyrektor wydziału Ośrodka Rozwoju Edukacji,
• szkoleniowiec samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, edukator, ekspert oświatowy.

ADRESACI: kadra kierownicza szkół/placówek oświatowych oraz osoby zamierzające ubiegać się o funkcje kierownicze w oświacie. Szkolenie może być również realizowane w kontekście odpowiedzialności dyrektora i nauczycieli (pracowników realizujących cele szkoły/placówki) za działalność zgodną z wybranymi przepisami prawa oświatowego i prawa w oświacie – taki wariant szkolenia może być adresowany do rad pedagogicznych szkół/placówek.

1. Przedmiot nadzoru organu prowadzącego przedszkole/szkołę/placówkę.
2. Kontrola jako działanie organu sprawującego nadzór pedagogiczny.
3. Uprawnienia kontrolne Państwowej Inspekcji Pracy i społecznego inspektora pracy.
4. Uprawnienia kontrolne Inspekcji Sanitarnej i Państwowej (Ochotniczej) Straży Pożarnej.
5. Działania kontrolne NIK, ZUS, NFZ, UDT, RIO a praca szkoły/placówki.
6. Porozmawiajmy o Państwa doświadczeniach... .